Koło orffyreusa-czy zacząć to budować???

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 31 sty 2007, 20:26

Myślę, że powinieneś jednak zastanowić co piszesz zanim zaczniesz. Ruch wahadła w polu grawitacyjnym podczas ruchu w górne położenie jest wyhamowywany przez działanie siły ciężkości skierowanej przeciwnie do jego ruchu. dokąd przyspieszenie siły bezwładności jest większe od przyspieszenia ziemskiego g trwa jego ruch w górę, jeśli te przyspieszenia wyrównają się wahadło zatrzyma się aby po chwili ruszyć z powrotem w dół. Hodzi mnie oto że siła bezwładności nie maleje do zera tylko ustaje po wyrównaniu obu przyspieszeń.
Do tej pory mnie to bawiło, teraz zaczyna mnie to irytować. Po raz kolejny powtarzasz te same bzdury, upierając się, że masz rację.

- Siła bezwładności nie maleje do zera tylko ustaje. Ustaje to znaczy co? Maleje do zera czy do ilu?
- Przyspieszenia się wyrównają to wahadło zatrzyma się - Nie, wahadło się zatrzyma gdy energia kinetyczna się "zużyje".
- dokąd przyspieszenie siły bezwładności jest większe od przyspieszenia ziemskiego g trwa jego ruch w górę - Nie, ruch w górę trwa póki jest niezerowa energia kinetyczna. Siła bezwładności jest skutkiem a nie przyczyną przyspieszenia i wynika właśnie z przyspieszenia grawitacyjnego.

Ponieważ merytorycznie poziom dyskusji sięgnął dna, wątek przenoszę do kosza, gdzie jego miejsce.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 01 mar 2007, 01:09

Ja robilem obliczenia do kilku perpetum mobile .
Oprucz wspomnianego kola, tez do takiej "wagi szalkowej) linka podam jesli kogos interesuje i wynalazku publikowanego w "przegladzie Technicznym ) z 1981 r).
Jakbys mial cos podobnego na mysli, to o ile nie chcesz sie pocwiczyc z mechaniki (ja jestem mechanikiem) , to z tymi 3 wynalazkami daj sobie spokoj.

Zrobiono perpetum na magnesy stale, nawet sledzilem droge jak stopniowo do tego doszlo, ale watpie czy to do konca perpetum mobile bo by namagnesowac kawalek odpowioedniej stali by stal sie magnesem, trzena przepuszczac pulsujacy prac jedniokierunkowy przec cewke wewnatrz ktorej jest umieszcony mgnes , wiec trzeba zurzyc sporo energii a pozatym skoro odpowiednia stal d sie namegnesowac top pewnie po jakims czasie tez sie wskutek oddzialywania biegonow roznoimniennych sie rozmgnesuje.

Choc , widzialem patent na silnik na magnesy trwale , bylem w urzedzie patentowym, napislem do wlasciciela patentu ktory zapewniam , ze ma dzilajacy prototyp ktory mozna obejzec a jako ze jest z Lublina to moglbym do niego podskoczyc ale urzad chyba nie przekazal listu. :(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 11 mar 2007, 23:37

Tak, a kiedyś był też Mechaniczny Turek, który był maszyną grającą w szachy. 8)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Zupełnie inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 30 gości

cron