gliceryna -> nitrogliceryna?

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 27 mar 2006, 22:28

mam inny pomysł na zastosowanie gliceryny.
W warunkach domowych w zimie, dośc łatwo ją przerobić na nitroglicerynę.

Jakby komuś udało się wymyślić układ wkraplający ją po małej kropelce do wnętrza disla to mielibyśmy dodatkowe paliwo :D

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 30 mar 2006, 17:10

Jakby komuś udało się wymyślić układ wkraplający ją po małej kropelce do wnętrza disla to mielibyśmy dodatkowe paliwo :D
A jak ktoś niechcąco kopnie duży zbiornik mamy ładne fajerwerki :)

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 28 cze 2006, 12:52

:mrgreen:
Duży zbiornik...
Daawno daawno temu czytałem w gazecie historię o facecie który usiłował porwać wodolot do Szwecji. Porwania miał dokonać przy pomocy butelki z nitrogliceryną ( czyli zakres 0,25-1l :) ). Może by mu się udało.. ale potknął się i przewrócił na trapie mostkowym. ponoć rozwaliło wtedy całą tę stronę nadbudówki i omal nie wykończyło całego mostka.
tak więc błagam bez terrorystycznych pomysłów.
Co do samej nitrogliceryny - reakcja dość standardowa i nie zależy od pory roku - odpowiednio myślący znajdzie schemat układu w podręcznikach chemii lub poradnikach Sękowskiego i będzie to w stanie zrobić. Nie polecam blokersom ze względu na 99% możliwość powtórki z wieżowca w Gdańsku (tylko z inną przyczyną). A innym ...no cóż,policja na pewno się wami zainteresuje :twisted:
maszakow

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 03 lip 2006, 00:11

Wrocilem niedawno z danii, tam problemem jest bambus ktorego ludzie nasadzili sobie w celach ozdobnych a teraz da sie usunac jedynie przy pomocy ladunkow wybuchowych.

To moze ta nicrogliceryne przenosic we flaszkach po lekach :)

Chodzilo mi o produkcje w zimie bo potrzebana temperatura do reakcji wynosi ok 12 st celcjusza a o taka najlatwiej w zimie.

Wbrew pozorom produkcja jest nieskomplikowana i mozliwa do przeprowadzenia przez karzdego.

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 04 lip 2006, 02:18

Tak ogladalem ten film o transportowaniu nitrogliceryny. To byl zary.

Jakies tam amatorskie materialy wybuchowe udalo mi sie wyprodukowac w domu ale dzieki bogu nie nitroglicerune :) .

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 04 lip 2006, 11:08

Dcio zlituj się, Bambusie jeden :D...za ChRLD nie próbuj z nitrogliceryną.
cytat:
"Duża wrażliwość na bodźce mechaniczne: detonacja przy uderzeniu ciężarka 2 kg z wysokości 4 cm; niektórzy badacze donoszą o detonacji przy uderzeniu ciężarka 1 kg z wysokości 2 cm".

Co do Emila Nobla - w skrócie "zginął w jednej z explozji".
Zastanawiam się tylko jakie są środki bezpieczeństwa w zakładach które robią NG na skalę przemysłową.
maszakow

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 12 lip 2006, 00:05

Wiem produkcja nitrogliceryny jest strasznie niebezpieczna. Nawet nieprawidlowo wyprodukowana bawelna strzelnicza zawierajaca zwiazki siarki potrafi niespodziewanie wybuchnac.

samochodu wygladajcedo tak, ze wyrzuca lule i powusza sie w przeciwna strone nie dalo by sie zrobic (ten zapas kul) ale statek ktory wyrzuca wode z dziala zamiast kol i porusza sie na zasadzie odrzutu jest jak najbardziej realny.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2006, 23:24 przez dcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 11 wrz 2006, 09:06

takie statki są, i to nawet bardziej powszechne niż myślisz :) skutery wodne poruszają się na zasadzie odrzutu wody :P
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 21 wrz 2006, 23:31

Wiem, tez wymysliem taki silnik ktory by napedzal statki na zasadzie odrzutu wody i szukam inwestora na skonstruowanie prototypu. Silnik prosty jak cep, ze az dziwne , ze wczesniej na niego nikt nie wpadl.
No ale Singer, tez kiedys wymyslil by igle ostrzyc od strony do nawlekania, co przynioslo mu majatek a teraz wydaje sie tak oczywiste. :D


Wróć do „Zupełnie inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 39 gości