Rzęsy

stratos
Doświadczony
Posty:509
Rejestracja:22 lis 2009, 19:00
Lokalizacja:Mława
Rzęsy

Postautor: stratos » 07 gru 2016, 20:31

Wczoraj byłem daleko poza domem i noc miałem spędzić w hotelu. Wieczorem przy kolacji którą poprzedziła konsumpcja trunku złocistego przyszło mi coś do głowy. Kelnerką była pani o nader długich rzęsach. Zacząłem się zastanawiać jak wytłumaczyć długość rzęs kobiety w porównaniu do rzęs mężczyzny z ewolucyjnego punktu widzenia. No po jaką cholerę niewiasta ma je takie a nie inne ? ! W czasie popijania trzeciego Żywczyka przyszło olśnienie. Przypomniała mi się sonda kosmiczna Pioneer 10 i jej słynna tabliczka:
https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82ytka_Pioneera

Przecież aby doszło do przedłużenia gatunku, najpierw domniemani partnerzy za pewne się obserwują. Patrzą na siebie, tudzież doprowadzają do wymiany płynów ustrojowych w jamach ustnych. A statystycznie rzecz biorą kobieta jest niższa (co widać z resztą na tabliczce) od mężczyzny. Czyli patrząc w górę na faceta bez odpowiednio długich rzęs ryzykowała by zaprószenie oczu.
Proste przecież. :)

No tak, tylko dla czego długość rzęs u kobiety jest postrzegana jako jej wyznacznik atrakcyjności ? Czego dowodem zresztą jest obwity rynek produktów mających za zadanie wydłużyć i wyczesać wspominane owłosienie powieki.
Z własnych obserwacji wnoszę iż właścicielkami długich rzęs są najczęściej drobne, nie wysokie, bądź filigranowe niewiasty.

Wniosek !
Ta długość daje samcowi jasny przekaz o ilości pokarmu jaką będzie musiał dostarczać samicy.
A tym samym brzmi to jak zaproszenie - spoko wpadaj kiedy chcesz, niczego od ciebie nie potrzebuje. (czytaj - nie dużo potrzebuje)

Samiec dysponuje umysłem i mięśniami. Iloczyn wartości tych dwóch cech oddaje nam możliwości na zdobycie i przetransportowanie pożywienia do omawianej samicy.
Im mniej ona wymagać będzie pożywienia, tym więcej pozostanie czasu na zaopatrzenie poprzednich wybranek. Być może wystarczy również czasu na kolejną koniecznie długorzęsą niewiastę. :D

Wróć do „Zupełnie inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron