dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

KacperKonopek
Posty:1
Rejestracja:21 lut 2014, 11:45
Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: KacperKonopek » 21 lut 2014, 11:47

źle się czuję w świetle energooszczędnych żarówek, słabo widzę i wszystko jest sine. mam jednak dwie lampy, które zapalam na cały wieczór, i tam są takie właśnie żarówki, jedna ma ładny mleczny abażur, a druga świeci na kolorowe okładki książek. energooszczędnych używa też w gabinecie i w nocnej lampce mój mąż.

pim
Wtajemniczony
Posty:35
Rejestracja:17 lut 2014, 21:37
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: pim » 21 lut 2014, 16:34

Rozumiem problem z przystosowaniem do barw żarówek energooszczędnych. Dla mnie odpowiedni kolor dają jedynie żarówki Philipsa

Mira
Posty:4
Rejestracja:25 kwie 2014, 15:03
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: Mira » 25 kwie 2014, 15:52

Żarówki energooszczędne mogą się opłacać pod warunkiem, że są markowe. A te są drogie. Wtedy pojawia się kolejne pytanie - kiedy się zwróci i zacznie opłacać. To nie jest tak oczywista sprawa jak mogłoby się wydawać.

Samiljanka
Posty:1
Rejestracja:14 maja 2014, 10:22
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: Samiljanka » 14 maja 2014, 10:38

gdy kilka lat temu wymieniłem wszystkie żarówki na energooszczędne, to zauważyłem spadek wykorzystania energii, ale oszczędności nie były jakieś spektakularne.

dwdgreenrestduszniki
Posty:3
Rejestracja:19 maja 2014, 18:28

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: dwdgreenrestduszniki » 19 maja 2014, 18:34

opłacają sięponieważ zużywają o wiele mniej energii, a zdaza sie czasem i tak ze nawet mocniej swiecą i dłuzej sie utrzymują.

Awatar użytkownika
drobekkinga44
Posty:2
Rejestracja:23 maja 2014, 11:06
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: drobekkinga44 » 03 cze 2014, 10:54

Z ledowymi to prawda, oszczędność widoczna.

Awatar użytkownika
michalowskiadwo
Posty:2
Rejestracja:27 kwie 2014, 21:53
Lokalizacja:Lubon
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: michalowskiadwo » 03 cze 2014, 18:42

Z tego co wiem to zarowki energooszczedne w ogole si e nie oplacaja. Radze zapoznac sie z czyms co nazywa sie ''spiskiem zarowkowym''. Pierwszy spisek wobec masy konsumentow. Jestesmy po prostu robieni w balona i tyle.

jesteśmy bo ktoś za to sporo zapłacił i to sporo ;/

pim
Wtajemniczony
Posty:35
Rejestracja:17 lut 2014, 21:37
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: pim » 04 cze 2014, 17:42

Ja również wolę barwę światła żarówek Philipsa. Faktem jest, że tak mam wpojoną energooszczędność tego typu żarówek, że nie szukam oszczędności w częstym wyłączaniu. Być może jest to tylko efekt marketingu. Nigdy nie sprawdzałem, czy są rzeczywiście energoszczędne.

odyssa12
Wtajemniczony
Posty:32
Rejestracja:30 maja 2014, 13:14
Lokalizacja:Międzyrzecz
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: odyssa12 » 29 lip 2014, 12:28

Ja mieszkam w mieszkaniu wyposarzonym wylacznie w oswietlenie enerooszczedne.

Na pewno zaoszczedzilem na wymianie zarowek bo jeszcze nie wymienilem zadnej swietlowki a i pewnie na zurzyciu pradu. Chyba warto zainwestowac.
Pio wymianie halogenów na LEDy po roku obniżenie zaliczek na prąd i nadpłata w granicy 600 zł. Jednym słowem - opłaca się używać oświetlenia energooszczędnego.
PS brałem pod uwagę zmianę cen prądu w dół i oszczędność wyszła na poziomie 400 zł, pozostałe urządzenia w domu takie same a nawet doszedł jeden laptop więcej

ZiemowitQ
Posty:1
Rejestracja:19 sie 2014, 09:38
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: ZiemowitQ » 19 sie 2014, 09:42

A jak jest z ledami bo podobno są niezdrowe do oświetlania mieszkania?
www.multilampy.pl

Suired
Posty:3
Rejestracja:26 sie 2014, 09:31
Lokalizacja:Busko-Zdrój
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: Suired » 26 sie 2014, 09:48

Właśnie, padł tutaj rodzaj światła jaki emitują, jej barwę.. Jakie z tych tanich LEDów polecacie, a które miałyby światło zbliżone do normalnego ? Nie znam się zbytnio, a chciałbym wymienić żarówki na LEDy, bo to jednak mega różnica w oszczędności..
"Two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the universe" - Albert Einstein

regis
Posty:1
Rejestracja:19 sty 2015, 13:56

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: regis » 19 sty 2015, 14:05

U mnie po wymianie na żarówki energooszczędne led również widać mniejsze kwoty na rachunkach w porównaniu z tradycyjnym,i żarowymi. A nie kupowałem tych markowych philipsa, tylko takie z [wymoderowano spam -- przyp. admina], ze średniej półki cenowej. maja bardzo ładną barwę światła, tylko trzeba wybierać ciepłą, a nie zimną.
Z tym migotaniem to też jest podobno tak, że nie chodzi o żarówki ledowe, tylko o świetlówki. I to tradycyjne liniowe, a nie led. Myślę po prostu, że technologia się rozwija, wchodzą coraz bezpieczniejsze i lepsze rozwiązania i trzeba tylko za tym nadążyć, co może być dość trudne dla zwykłego człowieka, który w tym temacie nie siedzi na co dzień.

patrykl37
Posty:1
Rejestracja:16 mar 2015, 11:06
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: patrykl37 » 20 mar 2015, 11:36

Po zapoznaniu się z wypowiedziami forumowiczów w chęcią wypróbuję żarówki LED-owe w moim pokoju. Mam nadzieję, że przyjmą się w naszym mieszkaniu. Dziękuję Wam forumowiczom za pomoc w decyzji o kupnie żarówek LED-owych i możliwości oszczędzania. :D

mcare27
Posty:1
Rejestracja:14 maja 2015, 01:35
Kontaktowanie:

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: mcare27 » 14 maja 2015, 01:37

Mnie z kolei do wymiany żarówek na energooszczędne zachęciła siostra. Jej rachunki za prąd zmniejszyły się, a z racji jego dużego zużycia w moim domu również udało mi się obniżyć koszty i w skali roku daje to naprawdę sporą kwotę. Wszystkim gorąco polecam!

hania78
Wtajemniczony
Posty:36
Rejestracja:21 kwie 2015, 10:56

Re: dlaczego żarówki energooszczędne się opłacają?

Postautor: hania78 » 14 maja 2015, 15:00

A dla mnie ledówki to zwyczajnie sztuczne światło:/


Wróć do „Inne ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron