Strona 1 z 1

: 09 wrz 2008, 20:12
autor: ksiksiu
Perpetum mobile? Nawet dla mnie, ucznia LO jak to napisał jeden z komentujących, jest to scam.

: 09 wrz 2008, 20:56
autor: stolec
haha dlaczego ładuje jeden akumulator pobierając prąd z drugiego, zamiast skierować ten prąd z mostka prostowniczego na zasilanie pierwszego silnika, i w ogóle by się kręcił bez akumulatora,

już powiem dlaczego bo taki wirniczek dobrze ułożyskowany pobiera może 1W dla podtrzymania kręcenia, a te akumulatory to wyglądały na żelówki tak z 12V/8Ah czyli na jednym akumulatorze z 100h kręcenia.

to tak jak z pompą kawitacyjną itp, gdyby coś takiego jak free energy czy różne magiczne patenty pozwalające kilkukrotnie ograniczyć zużycie paliwa istniało, już dawno zrewolucjonizowało by to świat, i nie mówcie że zmowa koncernów paliwowych bo sie roześmieje, przecież marihuana jest nielegalna a łatwiej ją kupić niż papierosy, bimber i ukraiński spiryt jest tańszy i łatwiej dostępny od tego z banderolą a jest nielegalny... gdyby jakiś Zdzicho z jakiejś wioski zrobiłby silnik produkuje prąd za darmo cała wiocha by to zaraz miała i nawet jak koncerny paliwowe przelobowały by zakaz produkcji i posiadania owych silników, byłoby jak z trawką więcej miałoby owy silnik niż przyłącz w ZE.

: 10 wrz 2008, 18:05
autor: stolec
"zdzicho" musiałby dostać kulkę w łeb w chwili gdy wymyśla patent, za parę dni takich "zdzichów" będzie powiedzmy milion, takie czasy internet itp, zresztą druga część twojej wypowiedzi to potwierdza, nawet jak w PRL kogoś uciszono tylko za to że krzyczał o Katyniu, to nic z tego, przecież i tak większość wiedziała.

: 14 paź 2008, 21:22
autor: stolec
czasy się zmieniły, wystarczy umieścić schematy i/lub rzetelne obliczenia swojego wynalazku w internecie, masz powiedzmy tylko 1mln wejść zanim cię uciszą, wśród tego miliona znajdzie się 10-ciu co zakumają itd, po paru dniach wiedza wszyscy. oczywiście gdyby pomysł był rewelacyjny, psełdowynalazki typu grzałka o sprawności 100.00001% jakoś nikogo nie zainteresują, bo i po co. Takie rozwiązania wchodziły w gre w czasach gdy 90% społeczeństwa stanowili niepiśmienni chłopi pańszczyźniani, a garstka ludzi nauki była zdana na łaskę lub niełaskę dworu. Dziś w dobie powszechnej informatyzacji, nie da się tego zatrzymać. Po prostu nie ma czegoś takiego jak darmowa energia itp.