Emulsje paliw dieslowskich z wodą

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Emulsje paliw dieslowskich z wodą

Postautor: Lis » 08 lip 2008, 13:35

W paru miejscach mówiło się tu na forum o zasilaniu diesla wodą albo parą. O wtrysku wody albo doprowadzaniu pary do kolektora dolotowego.

Ja natomiast czytałem o stosowaniu do zasilania silników diesla emulsji oleju napędowego (albo rzepakowego albo biodiesla) z wodą. Dodatek wody zmniejsza temperaturę spalania i obniża emisję NOx. Z drugiej strony drobniutkie kropelki wody w komorze spalania odparowują poprawiając stopień rozdrobnienia kropelek paliwa, co zmniejsza dymienie.

Co o tym sądzicie?

I ważniejsze pytanie: jak przygotować stabilną emulsję oleju napędowego czy rzepakowego z wodą?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 13 lip 2008, 15:08

Co do zrobienia stabilnej emulsji, to pewnie znalazłby się patent. Podobno
jedną z najlepszych metod jest użycie ultradźwięków do wymieszania cieczy.
Gdyby przed podaniem paliwa do silnika wymieszać je z wodą takim
ustrojstwem na ultradźwięki, to kto wie?

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 14 lip 2008, 12:41

można spróbować - do eksperymentów można kupić myjki ultradźwiękowe już za ok 30 EUR - do litra pojemności. teoretycznie można też popróbować samemu - przetworniki nie są drogie więcej kosztuje projekt i zrobienie generatora.
do większej ilości - większa moc - to już budżet może ucierpieć.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Jaszczur
Doświadczony
Posty:119
Rejestracja:08 lip 2007, 13:07
Lokalizacja:Lutomiersk

Postautor: Jaszczur » 14 gru 2008, 22:12

Mam myjkę ultradźwiękową. Mogę zrobić próby jak to się miesza. Istnieją też chłodziwa do szlifierek, które mają cechy mieszania oleju z wodą (łatwe uzyskiwanie emulsji). I dodatki antykorozyjne. Boję się o żywotność pompy na tym syfie. I wtrysków.


Wróć do „Inne ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron