rower poziomy

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 01 mar 2008, 13:08

Na czym polega ta ich wielka zaleta? Na niskim oporze powietrza i wygodnej pozycji?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 01 mar 2008, 19:57

przede wszystkim niski opór powietrza jak podają wyliczenia przy szybkości 30 kmh 80% energii rowerzysta zużywa na pokonanie oporów powietrza co przy rowerze poziomym zależnie od rodzaju daje znacząca przewagę szczególnie przy jeździe pod wiatr
To prawda... Ja w swoim czasie sporo jeździłem rowerem po Warszawie. Najbardziej lubiłem zawsze "uczepić" się za jakiś autobus. W cudzysłowie, bo nie chodziło o jego fizyczne trzymanie się ręką, tylko o jazdę w cieniu aerodynamicznym. Zwłaszcza Ikarusy były do tego najlepsze, bo niskopodłogowce mają wydech spalin z tyłu, co czyni taką jazdę znacznie mniej przyjemną. W każdym razie bez kłopotów i zmęczenia można było przy takiej jeździe osiągnąć prędkość 60 km/h na zwykłym, tanim rowerze górskim...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

rower-wrocław
Posty:1
Rejestracja:22 sty 2014, 00:10
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: rower-wrocław » 22 sty 2014, 00:20

Zamierzam spróbować swoich sił na poziomce. Czy możecie polecić jakiś "poradnik" (chiałbym zbudować rower samodzielnie) nt geometrii ramy, zalecanych przekrojów, materiału (stal czy alu). Swego czasu jechałem w jakichś zawodach "o gacie prezesa", było wprawdzie potwornie zimno i wiało, więc poziomka miała przewagę aerodynamiki ale dowaliła wszystkim kolarzom :)
Rowery GT w mieście Wrocław.

polkrisss
Wtajemniczony
Posty:19
Rejestracja:31 paź 2013, 06:50
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: polkrisss » 14 lut 2014, 08:50

Pomysł godny uwagi dla zapaleńców, dla kogoś kto szuka czegoś innego. Nie miałem okazji czymś takim jeździć, ale mimo wszystko wolę raczej tradycyjny rower

chlopzmazur82
Posty:1
Rejestracja:28 lut 2014, 22:27
Lokalizacja:Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: chlopzmazur82 » 28 lut 2014, 22:44

Polecam :) Z początku ciężko sie przestawić, ale jest nieźle :)
bo czymże jest życie bez odrobiny szaleństwa ;)

mocnyArek
Posty:1
Rejestracja:02 mar 2014, 11:22
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: mocnyArek » 02 mar 2014, 11:27

Niesamowite, nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, wow!

barytrea
Posty:4
Rejestracja:18 lut 2014, 11:59
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: barytrea » 05 mar 2014, 19:57

Ja się zastanawiam, czy na czymś takim, prawie na leżąco dobrze się jeździ. Mam wrażenie, że widoczność jesdt dużo gorsza.

Arth1947
Posty:2
Rejestracja:21 maja 2014, 13:31
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: Arth1947 » 21 maja 2014, 13:43

Z jakim kosztem trzeba sie liczyc przy zakupie takiego roweru poziomego ? Chodzi mi o nie jakies totalne dno, co sie rozppadnie zaraz, tylko jakis dobrej konstrukcji.

A jak to jest z widocznoscią z tak niskiego poziomu, bo chyba ciężko zauważyć dziury w naszych polskich drogach i wjechanie w taką dziure moze zle sie skonczyc :(

Justa88
Posty:1
Rejestracja:03 lip 2014, 18:01
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: Justa88 » 03 lip 2014, 18:30

O tak zdecydowanie lepiej unikać niepewnych dróg, na których można spodziewać się dziur. Przynajmniej ja tak robię. Zabawa na takim rowerze jest przednia warto spróbować, poszukać chociaż jakiegoś sklepu w okolicy, w którym można by było usiąść i przejechać się parę metrów.
http://calvado.sklep.pl/lazienka/szlafroki/kolekcja/szlafroki_meskie.html http://www.anetapaszek.pl/portfolio_/malarstwo/

pim
Wtajemniczony
Posty:35
Rejestracja:17 lut 2014, 21:37
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: pim » 03 lip 2014, 19:24

Ciekawe dlaczego (skoro są takie fajne) jest ich tak mało, że ich nie widać na ulicach. Co najwyżej jakiś hobbysta gdzieś po bocznych drogach sobie jeździ.

karolekDron
Wtajemniczony
Posty:11
Rejestracja:11 kwie 2014, 16:25
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: karolekDron » 08 lip 2014, 08:48

Przyznam, że argumentacja autora tematu jest dobra.
Myślę o zmianie roweru, więc zainteresuję się głębiej tematem.
Jednak trzeba wziąć też pod uwagę szereg ograniczeń jakie taki rower posiada (terenowych).
No i jeszcze takie pytanie - czy rowerzysta na rowerze poziomym nie ma mniejszej zwrotności i opóźnionego czasu reakcji w porównaniu do rowerów standardowych?
Nawietrzak ku świeżości.

Awatar użytkownika
Sandwich
Posty:1
Rejestracja:25 sty 2015, 08:49

Re: rower poziomy

Postautor: Sandwich » 25 sty 2015, 08:53

Wlasnie zastanawia mnie to samo a propo tej zwrotnosci... wydaje sie ze jest ona mniejsza niz na normalnym rowerze, a jak jest na prawde?

resttart0
Posty:3
Rejestracja:01 maja 2015, 14:53
Lokalizacja:Katowice
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: resttart0 » 01 maja 2015, 15:12

Z tego co się orientuje to zwrotność właśnie jest mniejsza.

djans
Zainteresowany
Posty:9
Rejestracja:23 sty 2016, 10:53

Re: rower poziomy

Postautor: djans » 23 sty 2016, 15:05

Niemal codziennie widzę takiego rowerzystę w drodze z/do pracy i wnioski mam takie, że słabo się to w mieście sprawdza. Jak długie są odcinki dróg pomiędzy sygnalizacją świetlną, na których rozwiniemy te 30 km/h? Dodatkowo mamy większą długość i szerokość pojazdu, a przez to gorszą zwrotność, gorszą widoczność i mniejszą dzielność terenową.

Na jakąś boczną szosę - jak najbardziej. Do miasta niespecjalnie. Na drogi polne i leśne odpada zupełnie.

Mariolka880
Posty:2
Rejestracja:11 kwie 2016, 10:46
Kontaktowanie:

Re: rower poziomy

Postautor: Mariolka880 » 11 kwie 2016, 10:54

A ja własnie widziałam w mieście takiego rowerzystę - chociaż nie mam stuprocentowej pewności, że to był właśnie rower poziomy a nie jakaś inna forma zwykłego. Rowerzysta nie leżał, tylko siedział, ale samo rower wyglądał na poziomy. No i w mieście chyba się sprawdza, można było po samej postawie tego chłopaka widzieć, że to bardzo wygodne rozwiązanie.


Wróć do „Inne ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron