Komu dać 1% podatku?

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Komu dać 1% podatku?

Postautor: Lis » 20 lut 2007, 08:52

Zbliża się termin wypełniania PITów i chciałem w tym roku po raz pierwszy oddać 1% mojego podatku na jakąś organizację pożytku publicznego. Związaną z ochroną środowiska, rzecz jasna.

Wszedłem więc na stronę Bazy organizacji pożytku publicznego, uruchomiłem wyszukiwarkę wybierając następujące pola działań z działu ochrona środowiska:
- redukcja i kontrola zanieczyszczeń,
- ochrona zasobów naturalnych,
- szeroko rozumiana edukacja ekologiczna,
- inne działania.
Nie wybierałem lokalizacji, nazwy ani nic takiego, odnalazło mi prawie 400 organizacji.

Wybrałem spośród nich Krajowy Ruch Ekologiczno - Społeczny, bo zajmuje się między innymi promowaniem energooszczędnego budownictwa pasywnego.

Czy ktoś ma jakieś inne pomysły?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 28 lut 2007, 09:58

Ja używam programu z firmy IPS Marcina Konopki - gość udostępnia go darmo, ale prosi o datki lub 1% na wybrane cele charytatywne - głównie związane z biednymi dziećmi.
Program powszechnie dostępny na sieci - i wolę go od wielu innych "free" jakie sprawdzałem. Za to co gościu zrobił moge - i wpłacę - kasę na biedne, poszkodowane lub bezdomne dzieci.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
pogba10
Posty:1
Rejestracja:14 sty 2014, 13:46
Lokalizacja:Polska
Kontaktowanie:

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: pogba10 » 14 sty 2014, 21:48

na pewno tego jednego procenta można przekazać jakiejś fundacji - oni na pewno zrobią z tych pieniędzy odpowiedni pożytek

Zen1976
Posty:3
Rejestracja:15 sty 2014, 20:05

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: Zen1976 » 15 sty 2014, 20:16

Ja co roku oddaje 1% na Wikipedie :)

ira89
Zainteresowany
Posty:6
Rejestracja:24 sty 2014, 16:59

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: ira89 » 24 sty 2014, 17:13

A ja w tym roku postanowiłam wpłacić 1% podatku na sierociniec. Ciężko mi się patrzy na te smutne i rozczarowane światem dzieci. Szkoda, że nasze Państwo tak marnie pomaga takim miejscom gdzie oprócz wielkiej miłości potrzeba również funduszy:(
Bus pomorskie tylko z nami

polkrisss
Wtajemniczony
Posty:19
Rejestracja:31 paź 2013, 06:50
Kontaktowanie:

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: polkrisss » 14 lut 2014, 08:44

Przekazując 1% wybieram osoby potrzebujące z mojego miasta. Jeśli w danym roku nie ma takiej osoby u mnie to zawsze przekazują na chore dzieci. Zawsze to jest pomoc dla potrzebujących.

NataliaG
Posty:1
Rejestracja:18 lut 2014, 18:59

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: NataliaG » 18 lut 2014, 19:16

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom OPP- Fundacja, która przywraca uśmiech.



Historia Fundacji jest niezwykle poruszająca. Założycielami instytucji są zdeterminowani i pełni wiary rodzice, rodziny oraz przyjaciele chorych dzieci, którzy nie pobierają wynagrodzeń za prace i szerokie działania wykonywane na rzecz Fundacji.

Wszelkie informacje związane z działaniem oraz funkcjonowaniem Fundacji znajdziecie na stronie internetowej: pomocdzieciom.eu.

Na stronie został udostępniony NIEODPŁATNY program do rozliczania PIT, z którego mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i biura księgowe.

Wpisz się w historię Fundacji przekazując swój 1% podatku.

POMOC się LICZY! 
KRS 0000140007

Awatar użytkownika
columbeu
Posty:1
Rejestracja:17 mar 2014, 14:24
Lokalizacja:Rybnik

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: columbeu » 17 mar 2014, 16:01

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

sebda
Posty:1
Rejestracja:10 kwie 2014, 14:29
Kontaktowanie:

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: sebda » 10 kwie 2014, 14:35

najlepiej przekazać 1% na jakąś fundację która pomaga chorym dzieciom
Firma Handlowo Usługowo "SEBDA" tynki maszynowe stalowa wola, nisko, leżajsk

Mzyk
Posty:2
Rejestracja:14 kwie 2014, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: Mzyk » 14 kwie 2014, 11:48

Ja juz drugi raz z rzędu przekazałem swój 1% dal pobliskiej szkółki piłkarskiej, niech ta moja okoliczna młodzież spędza aktywnie czas, zamiast w bramach paląc papierosy albo robiąc inne głupie rzeczy

makatka
Posty:2
Rejestracja:16 kwie 2014, 15:18
Kontaktowanie:

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: makatka » 16 kwie 2014, 16:05

Szczerze mówiąc dla mnie najważniejsze jest po prostu żeby komuś faktycznie ten 1% przekazać, bo inaczej przepadnie i nikt nie będzie miał z niego nic dobrego, a tak pieniądze, nawet niewielkie, przyczynią się do realizacji czegoś ważnego. Zazwyczaj oddaję % na schroniska dla zwierząt, w tym roku na fundację dla dzieci chorych na nowotwory, ważne po prostu żeby o tym pamiętać. Przy okazji warto też przypomnieć rodzicom czy dziadkom na emeryturach i rentach, ze też mogą przekazać swój 1%, bo często o tym nie myślą, skoro rozlicza ich ZUS, a przecież wystarczy tylko wypełnić dodatkowy papierek i już, nasze pieniądze komuś pomagają, a nie znikają w czeluściach państwowego skarbca bez dna.

ciekawymarian
Posty:3
Rejestracja:05 lut 2014, 15:06
Lokalizacja:Toruń
Kontaktowanie:

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: ciekawymarian » 11 paź 2014, 15:24

Może trochę wcześnie w tym roku, ale podrzucam stronę kolegi, któremu można przekazać 1%, chłopak chce spełniać marzenie o samodzielnym życiu w mieście, a póki co jest skazany na wioskę, w której nie ma perspektyw (dystrofia) - jarrek . pl

Partnik
Posty:2
Rejestracja:08 lis 2014, 19:30
Kontaktowanie:

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: Partnik » 08 lis 2014, 20:00

Kiedyś moim pierwszym wyborem byli harcerze, teraz Caritas.

natalka1012
Posty:1
Rejestracja:17 lut 2015, 11:57

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: natalka1012 » 17 lut 2015, 12:00

Ja w tym roku przekazałam swój 1% na Program POMOC WZAJEMNA realizowany przez Fundację Jeden Drugiemu KRS: 0000350820. Wszyscy pomagają dzieciom, zwierzętom, a ja stwierdziłam że w tym roku pomogę osobom w ciężkiej sytuacji materialnej https://www.edufinance.pl/pit-2014

Rokokoo
Posty:1
Rejestracja:09 mar 2015, 13:20
Kontaktowanie:

Re: Komu dać 1% podatku?

Postautor: Rokokoo » 09 mar 2015, 14:08

Ja oddaje na schroniska dla zwierząt, co roku wybieram inne. W ciągu roku też próbuję jakoś pomagać, bo niestety w większości ośrodków jest bardzo zła sytuacja finansowa.


Wróć do „Inne ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron