Strona 1 z 1

: 18 lut 2007, 19:47
autor: Lis
Będziesz potrzebować mocy rzędu 1,1 MW.

Re: Prądnica o mocy 1 MW

: 18 lut 2007, 22:23
autor: Coondelboory
Witam
Jaką energię będę potrzebował do napędzenia prądnicy o mocy 1MW.Planuje napędzanie tejże prądnicy z prędkością stałą (nie wiatr ani woda). Proszę także o informacje ile taka nowa prądnica może kosztować. Pozdrawiam i dziękuję za ewlentualna odpowiedź.
Jaka energie do napedzania pradnicy o mocy 1MW? To zalezy przez jaki czas masz ja napedzac, ale na godzine bedziesz potrzebowal (w zaleznosci od konstrukcji) jakies 1,5-1,1 MWh, przez dobe 24 razy wiecej, przez tydzien 7*24 razy wiecej i tak dalej.
Chce jednak zwrocic uwage, ze 1MW to bardzo duzo. Takie maszyny waza po kilkanascie-kilkadziesiat ton, potrzebuja fundamentow odpowiednich do swojej masy i budynkow odpowiednich do gabarytow, wyprowadzenia mocy tez nie zalatwisz byle drutem, nawet personel musi miec odpowiednie swiadectwa kwalifikacyjne. Koszt calosci szacuje na ponad pięć milionow (pradnica wcale nie bylaby w tym najdrozsza).
Proponuje, zebys na poczetek zrobil cos na mniejsza skale, takie chocby 10kW. Wiem, ze to nie wyglada imponujaco, ale zapewniam, ze dostarczy dość problemow.

C.

: 10 gru 2008, 11:44
autor: DJ_KS
Każdy jest w stanie zrobić coś w garażu do 5-10 kW, więc trzymajmy się tego. Jeśli ktoś chce robić coś dużo większego bez odpowiedniego przygotowania to albo jest samobójcą, albo milionerem.
Pozdrawiam