Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: Lis » 30 paź 2014, 10:42

Jak się za mocno dom grzeje, to powietrze zawsze będzie za suche, choć w przypadku kominka może to być szczególnie uciążliwe, gdy nie ma on zrobionego poboru powietrza z zewnątrz. Bo kominek będzie do podtrzymania spalania brać powietrze z pokoju, a na jego miejsce wpadać będzie z zewnątrz powietrze zimne i jeszcze bardziej suche.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

angus22
Posty:1
Rejestracja:04 lis 2014, 14:24
Kontaktowanie:

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: angus22 » 04 lis 2014, 14:26

Niestety ja musiałem zainwestować w nawliżanie powietrza bo tak jak wspomniał kolega nademna jest z tym problem.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: Lis » 12 lis 2014, 14:12

A to jest akurat bez sensu. Oczywiście czasem nie ma wyboru, ale to mi przypomina leczenie dżumy cholerą.

Jeśli powietrze jest za suche, to trzeba ograniczyć przepływ powietrza przez mieszkanie -- doszczelnić okna, zmniejszyć intensywność wentylacji, doprowadzić powietrze do spalania do kominka.

Nawilżacz czy układanie mokrych ręczników na kaloryferach tak naprawdę leczy tylko objawy problemu, zamiast usunąć jego źródło.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

ladysmith
Posty:1
Rejestracja:12 lis 2014, 22:31

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: ladysmith » 16 lis 2014, 16:49

Moim zdaniem najlepiej zainwestować w piec na eko groszek:) może nie jest najtańszy, ale bardzo wygodny i nie trzeba każdego dnia rozpalać:) więc można zostawić kobietę na kilka dni i będzie miała ciepło. Tradycyjne piece wymagają codziennego wysiłku.

Pzdr
[URL=http://psychoterapia-kielczyk.pl]Psycholog Dziecięcy Warszawa[/URL]

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: Lis » 17 lis 2014, 15:51

Rzeczywiście -- kocioł na ekogroszek czy kocioł na inne tego typu paliwo (np. brykiet drzewny albo pellet) jest rozsądnym kompromisem między niską ceną paliwa do ogrzewania, a bezobsługowością.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Małgorzata30
Zainteresowany
Posty:8
Rejestracja:18 gru 2014, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: Małgorzata30 » 19 gru 2014, 12:22

A czy rozwiązania najtańsze w dłuższym przedziale czasu nie wychodzą najdrożej ?

Awatar użytkownika
BronislawTreiz
Posty:1
Rejestracja:24 sty 2015, 22:49
Lokalizacja:Świecie
Kontaktowanie:

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: BronislawTreiz » 25 sty 2015, 12:54

oczywiście, że wychodzą drożej
[url=http://www.polnaroza.pl/]dom weselny Warszawa[/url]

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: Ankot » 02 mar 2015, 22:44

8) :D :D A jaa to chciałbym takie ustrojstwo co grzeje dom , basen , daje prąd i jeszcze paliwo do samochodu.........i jeszcze coby była kaska za odsprzedaż nadmiaru tego wszystkiego ...... i jeszcze żeby działało na byle czym :D :D 8)


Niemożliwe ? - ......... najpiękniejsze jest z tego wszystkiego to że jest to całkiem możliwe :idea: :idea: :idea:

piotrul
Doświadczony
Posty:106
Rejestracja:22 cze 2012, 16:09

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: piotrul » 04 mar 2015, 09:07

8) :D :D A jaa to chciałbym takie ustrojstwo co grzeje dom , basen , daje prąd i jeszcze paliwo do samochodu.........i jeszcze coby była kaska za odsprzedaż nadmiaru tego wszystkiego ...... i jeszcze żeby działało na byle czym :D :D 8)


Niemożliwe ? - ......... najpiękniejsze jest z tego wszystkiego to że jest to całkiem możliwe :idea: :idea: :idea:
80% tych postulatów spełnia układ silnik na gaz ziemny, oczywiście napędzający prądnicę. Ew. na inne paliwa.
Mam znajomego na Śląsku, który jest "badylarzem". Od roku, krok po kroczku zbliża się do instalacji 1MW na "jakiśtam olej ciężki" (napisałem tak, bo nie znam się na tym kompletnie, podawał mi nazwę tego oleju, ale nie pamiętam) będzie grzał szklarnie, a prąd do sieci. Przy b. dużych obiektach ma to wymierny sens finansowy. Opowiadał, mi też, że inne ludki z jego branży podłączają się do elektrowni węglowej, i zagospodarują ciepło odpadowe z tejże elektrowni.
Tyle, że to wszystko jest baaaardzo kosztowne. :wink:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: Ankot » 10 mar 2015, 14:43

To pewnie kogeneracja na mazucie - 1 MW to pewnikiem jednostka morska pracująca na "oleju bunkrowym".

piotrul
Doświadczony
Posty:106
Rejestracja:22 cze 2012, 16:09

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: piotrul » 12 mar 2015, 14:21

Cytuję co mi napisał:
Nowy silnik z agregatem chyba ściągnę bepośrednio z Chin (cummins+stamford).
To jest dokładnie to samo co sprzedają w Europie (z tej samej fabryki) za mniejsze pieniądze
opalał będzie:
niektórymi frakcjami ktsfu, a w momencie ew. braku mazutem
Obojętnie co by oznaczało to ktsfu :wink:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: Ankot » 15 mar 2015, 13:49

Ten "KTSF" to chodzi o ciekły depolimeryzat z tworzyw poliolefinowych - czyli dokładnie to o czym ja pisałem w kilku innych wątkach ( paliwo z plastików). Oczywiście nie wszystkie plastiki nadają się do tego celu .

emesz
Posty:1
Rejestracja:08 wrz 2017, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Jaki najtańszy piec do ogrzewania?

Postautor: emesz » 08 wrz 2017, 20:30

A co proponujecie, jako ogrzewanie świetlicy. Generalnie będzie używana na pewno dwa razy w tygodniu minimum. Po 4 godzinki. Nie wykluczamy że i z dwóch może się zrobić 3,4.


Wróć do „Inne ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron