Koniec tanich paliw

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Koniec tanich paliw

Postautor: Lis » 20 gru 2006, 11:23

Ceny ropy są niskie, niższe nie będą a mogą tylko rosnąć.

Dodatkowo od przyszłego roku akcyza na benzynę wraca do poprzedniego poziomu, tj. cena jej wzrośnie o ponad 30 groszy (akcyza i VAT od akcyzy).

http://www.cire.pl/pdf.php?plik=/pliki/2/niskieceny.pdf
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 28 gru 2006, 10:05

Ciąg dalszy historii...

http://podatki.onet.pl/1456002,1,0,wiadomosci.html

Generalnie nic nowego w artykule nie jest napisane. Od 1 stycznia rośnie akcyza, do tego po akcyzie jest VAT i stąd z 0,25 PLN robi się 0,30 PLN.

W teorii sprawa powinna wyglądać tak, że stacje benzynowe robią olbrzymie zapasy przed zwiększeniem akcyzy a później sprzedają ją możliwie długo.

Tymczasem należy spodziewać się scenariusza: stacje robią zapasy a ceny podnoszą od razu po podniesieniu akcyzy, zarabiając dodatkowe 30 groszy na każdym sprzedanym litrze benzyny z zapasu. Smutne, ale prawdziwe.

Trzeba sobie na własną rękę zrobić zapasy. Kupno kanistra się nie zwróci, ale i tak warto mieć zapas benzyny. ;)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 01 sty 2007, 11:38

To tylko swiadczy w jakim złodziejskim kraju żyjemy.
"Państwo" nie dba o obywateli i gospodarke tylko stara się wycisnąć wszystko co mozliwe . W świeta rozmawiałem z Polakami którzy w latach 80 wyemigrowali do Szewcji - na moje pytanie dlaczego tak yadko nas odwiedzają - " bo w Polsce jest srednio wszystko drozsze o 2 - 3 razy ....nie stać nas na taka rozrzutność" (a zarabiaja z 10x więcej jak u nas).
To samo dotyczy Kanady - np. benzyna 0,82 - 0,86$ /litr (w maju 2006) a w tym samym czasie w USA - ~1,43$ - ale za galon :shock: ................. Kanadyjczycy mówią , że u nich drozyzna i jada sie tankować do USA.............. :? - to co mozna powiedzieć o nas ????? o ichniejszych zarobkach nie bedę wspominał .

Jestem za obywatelskim protestem w postaci odmowy placenia podatkow i oglne kontestowanie Panstwa w calej jego rozciaglosci.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 01 sty 2007, 16:43

Mnie Państwo płaci, więc mam mniej komfortową sytuację. ;)

Jeśli zaś chodzi o ceny paliw, uważam że skoro tania ropa się kończy(*), trzeba paliwa obciążać podatkami, by przygotować gospodarkę na drożejące paliwa. Będzie z czego obniżać, gdy teraz są wysokie.

W USA może być poważny problem, gdy okaże się nagle, że dojeżdżanie 60 km do miast do pracy jest nieopłacalne a przecież tam się mieszka na przedmieściach...

Jeśli zaś chodzi o ceny paliw, na razie (stan na dziś, godzinę 14.) na Neste w Warszawie jest tyle, co wczoraj w południe -- 3,52 za E95 i 3,54 za ON.

(*) Więcej na ten temat na stronie Peak Oil - ropa naftowa.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Inne ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 58 gości

cron