paliwo kominkowe

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41
paliwo kominkowe

Postautor: dcio » 08 sty 2012, 20:15

z makulatury i gliceryny.

Co myslicie o pomysle by produkowac estry, przeznaczone dozasilania kotlow sa obciazone mala akcyza a czy klijent naleje je do baka czy do kotla to jego sprawa.
z glicerynym i makulatury robic paliwo kominkowe.
Pomysl zaczerpnelem z discowery o ekotechnologiach.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: Lis » 08 sty 2012, 23:02

Mnie się pomysł podoba. :)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

polkrisss
Wtajemniczony
Posty:19
Rejestracja:31 paź 2013, 06:50
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: polkrisss » 13 lut 2014, 05:54

Pomysł godny uwagi. Każdy zainteresowany jest obniżeniem kosztów utrzymania swojej nieruchomości. Według mnie, obecnie ,najbardziej ekonomiczne do ogrania mieszkania jest drzewo. Fakt, że pracochłonne, ale skuteczne.

zako2014
Posty:1
Rejestracja:17 kwie 2014, 11:30
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: zako2014 » 17 kwie 2014, 12:31

Pomysł godny uwagi. Każdy zainteresowany jest obniżeniem kosztów utrzymania swojej nieruchomości. Według mnie, obecnie ,najbardziej ekonomiczne do ogrania mieszkania jest drzewo. Fakt, że pracochłonne, ale skuteczne.
Jeśli mówisz o kominku to gdyby dokładnie wszystko policzyć, że trzeba kupić drzewo, co jakiś czas pomalować mieszkanie, zużywać płyn do czyszczenia szyby, papierowe ręczniki, swój wysiłek to ostatecznie grzanie gazem wychodzi niewiele drożej. Sam ogrzewam kominkiem ale coraz mocniej zastanawiam się nad uruchomieniem kotła gazowego który i tak grzeje CWU i trzeba płacić za przesyły itd

odyssa12
Wtajemniczony
Posty:32
Rejestracja:30 maja 2014, 13:14
Lokalizacja:Międzyrzecz
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: odyssa12 » 30 cze 2014, 11:53

Pomysł bardzo ciekawy. Gratuluję.

odyssa12
Wtajemniczony
Posty:32
Rejestracja:30 maja 2014, 13:14
Lokalizacja:Międzyrzecz
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: odyssa12 » 29 lip 2014, 12:41

Pomysł godny uwagi. Każdy zainteresowany jest obniżeniem kosztów utrzymania swojej nieruchomości. Według mnie, obecnie ,najbardziej ekonomiczne do ogrania mieszkania jest drzewo. Fakt, że pracochłonne, ale skuteczne.
Jeśli mówisz o kominku to gdyby dokładnie wszystko policzyć, że trzeba kupić drzewo, co jakiś czas pomalować mieszkanie, zużywać płyn do czyszczenia szyby, papierowe ręczniki, swój wysiłek to ostatecznie grzanie gazem wychodzi niewiele drożej. Sam ogrzewam kominkiem ale coraz mocniej zastanawiam się nad uruchomieniem kotła gazowego który i tak grzeje CWU i trzeba płacić za przesyły itd
Jak dla mnie kominek to bajer, fajnie wygląda i tyle. Przyobecnej cenie drewna opałowego gaz jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. u mnie na rok idzie 1300 m3 gazu (130m2 domu + cwu dla 3 osób). Kolega w podpbnym domu i 4 osoby zużył 1100 m3 i 10m3 drewna :-) Warto więc?

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: Lis » 29 lip 2014, 15:32

A mój kolega w podobnym domu zużył tylko 10 m3 drewna na cały sezon grzewczy.

Argument niewart funta kłaków.

Gaz jest i chyba już zawsze będzie droższy od drewna. Jeśli ktoś uważa inaczej, to znaczy, że albo kłamie, albo jest niedouczony. Wystarczy porównać koszt drewna i metra sześciennego gazu ziemnego.

Inną sprawą jest czasochłonność używania źródła ciepła na drewno i gazowego. W tym drugim przypadku nie ma mowy o rąbaniu drewna, ładowaniu go do komory spalania, czyszczeniu, itd.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Leos
Zainteresowany
Posty:7
Rejestracja:21 lip 2014, 13:30

Re: paliwo kominkowe

Postautor: Leos » 30 lip 2014, 09:40

Z tą gliceryną to dobry pomysł. Na rynku jest jej cała masa i nie ma co z tym zrobić. Kwestia zatem znalezienia dobrego pomysłu na odpowiednie "obrobienie" gliceryny, tak, żeby opłacało się ją stosować w ogrzewaniu bądź napędzie pojazdów.

pim
Wtajemniczony
Posty:35
Rejestracja:17 lut 2014, 21:37
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: pim » 30 lip 2014, 23:09

A mój kolega w podobnym domu zużył tylko 10 m3 drewna na cały sezon grzewczy.

Inną sprawą jest czasochłonność używania źródła ciepła na drewno i gazowego. W tym drugim przypadku nie ma mowy o rąbaniu drewna, ładowaniu go do komory spalania, czyszczeniu, itd.
No właśnie. Ogrzewanie gazowe jest praktycznie bezobsługowe. Po uruchomieniu nie trzeba się nim zajmować, oprócz przeglądów kotła. Kotły gazowe zajmują stosunkowo mało miejsca. Również nie zajmuje miejsca materiał służący do opału (drewno czy węgiel). Są to czynniki przemawiające za gazowym - wynikające z wygody, komfortu.
Czynnik ekonomiczny oraz brak dostępności gazu często jednak sprawia, że wybiera się inny rodzaj ogrzewania, wymagający więcej zachodu i mniej wygody.

drewnianys
Posty:1
Rejestracja:31 lip 2014, 10:04
Lokalizacja:Chełmek
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: drewnianys » 31 lip 2014, 10:18

nie źle się zapowiada, ciekawe co z tego wniknie

Rafinex
Wtajemniczony
Posty:33
Rejestracja:09 cze 2014, 13:10

Re: paliwo kominkowe

Postautor: Rafinex » 23 wrz 2014, 10:44

Raczej podchodzę do tego bardzo sceptycznie.

polkrisss
Wtajemniczony
Posty:19
Rejestracja:31 paź 2013, 06:50
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: polkrisss » 11 lis 2014, 07:49

Rozważanie ogrzewania domu między gazem, a drzewem opałowym zależna jest od regionu i wartości drzewa opałowego. Gaz raczej jest w podobnej cenie w całej Polsce. Ważna jest również kubatura domu. W przypadku małych domków ogrzewanie gazem nie jest raczej wysokie. W przypadku jednak większych domów tańsze jest drewno opałowe. W moim przypadku ogrzanie domu / pow. ponad 500m2 / gazem to koszt ok. 1800 zł miesięcznie, a w przypadku kominka z płaszczem wodnym to koszt 20 m3 po 160 zł za m3 na całą zimę. Przez ostatnie dwie zimy zostawało mi jeszcze po parę m3. Rachunek jest prosty i opłacalność ogrzewania drzewem nad gazem jest znaczna. 1800zł x 5 miesięcy ogrzewania daje kwotę 9000zł, a 20 m3 drzewa razy 160zł za 1m3 daje kwotę 3200zł za cały sezon grzwczy.

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Re: paliwo kominkowe

Postautor: Ankot » 08 mar 2015, 23:17

A ja powiem - że czym ogrzewa się dom to sprawa drugorzędna......... najpierw należy go dobrze doizolować i ewentualnie wyposażyć w rekuperator i gruntowy wymiennik ciepła. Doizolować do poziomu odpowiadającego 16cm styropianu w ścianach i 35/45cm wełny na stropie. Warto rozważyć zainstalowanie podłogówki co umozliwi utrzymywanie temperatury w budynku na poziomie 19*C a zachowany zostanie komfort cieplny jak przy 22*C w tradycyjnym ogrzewaniu grzejnikowym.
Wtedy jakie medium sie stosuje nie ma wiekszego znaczenia mozna jechac na prądzie i nie będzie to rujnujące. :D

mikolow
Posty:3
Rejestracja:13 cze 2016, 17:29
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: mikolow » 13 cze 2016, 17:51

W zeszłym roku zainstalowałem w domu kominek i do dzisiaj nie mogę znaleźć odpowiedniego paliwa który by mnie satysfakcjonował.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: paliwo kominkowe

Postautor: Lis » 01 lip 2016, 12:29

Co to znaczy, że Cię paliwo do kominka nie satysfakcjonuje?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron