Dodawanie Wodoru do mieszanki paliwowej

Genesis1972
Doświadczony
Posty:212
Rejestracja:18 lut 2006, 16:34
Dodawanie Wodoru do mieszanki paliwowej

Postautor: Genesis1972 » 01 wrz 2011, 20:25

Witam
Zastaniawiam się nad dodawaniem wo mieszanki paliwowej wodoru i tlenu z hydrolizy
Wiadomo, że ze spalania wodoru powstaje bardzo duza energi, ale bilans i tak jest ujemny
Więc moje pytanie, co może powodować dodawanie wodoru do mieszanki,
Czy lepsze spalanie, czyli cała wmieszanka się spala?
Wodór chyba dardziej dynamicznie się spala i ma wyrzsza temperature??

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dodawanie Wodoru do mieszanki paliwowej

Postautor: Lis » 03 lis 2012, 19:04

Nic dającego zauważalne efekty to nie daje.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dodawanie Wodoru do mieszanki paliwowej

Postautor: Lis » 12 lis 2012, 20:36

Panie Arturze, proszę przestać wierzyć we wszystko, co widzi Pan na YouTube. Czy jeśli wrzucę tam film pokazujący jak zamieniam 1 kg srebro w 1 kg złota, prześle mi Pan swój kilogram srebra, bym mógł go zaczarować?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dodawanie Wodoru do mieszanki paliwowej

Postautor: Lis » 19 lis 2012, 23:43

Nie psychoza, prawa fizyki na poziomie podstawówki. :)

Miło, że jestem dla kogoś inspiracją, ale serio, według mojej wiedzy takie urządzenie nie ma prawa działać. Choć może to zależy od tego, co kto definiuje za "działanie" takiego urządzenia...

Ale chętnie zobaczę i pomierzę, czy rzeczywiście działa, jak ktoś do mnie przyjedzie...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dodawanie Wodoru do mieszanki paliwowej

Postautor: Lis » 11 gru 2012, 10:20

Żarty żartami, ale w pierwszej kolejności poprosiłbym o odpisywanie w jednym wpisie, bo to znacząco ułatwia czytanie.

Naturalnie, są różne odmiany wodoru, ale orientacja spinu protonu nie zmienia wartości opałowej gazu.

To, o czym Pan pisze, tj. "wartość energetyczna deuteru w wodzie morskiej" jest do osiągnięcia wyłącznie, gdy się przeprowadzi reakcję fuzji wodoru do helu, a nie jego spalenia w tlenie do wody. A tego Pan w reaktorze HHO nie wykona za Chiny ludowe. Jeśli ja jestem w błędzie, to gratuluję -- właśnie Pan wynalazł reakcję zimnej fuzji. :lol:
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Re: Dodawanie Wodoru do mieszanki paliwowej

Postautor: Ankot » 14 lut 2015, 22:25

Nie mam zamiaru tutaj wchodzić w "zimną fuzję" czy jakąkolwiek inna fuzyję :lol:
Ale dodawanie wodoru do mieszanki paliwowej ma sens tylko przy stosowaniu mieszanek skrajnie ubogich( Lambda 1,4 - 1,65) . Wodór do nich dodaje się z jednego powodu : poprawienie granic zapalności ubogiej mieszanki . A po co to ? - tak jakoś dziwnie sie składa ,że im mieszanka bardziej uboga tym sprawność energetyczna silnika rośnie...........( sprawność - nie mylić z mocą na wale) I tutaj mamy dość ciekawe konotacje do naszego holcgazu. Jak już pisałem nie sztuka jest zasilić silnik holcgazem ale sztuką jest tak to zrobic aby cała robota dała dodatnią wartość ekonomiczną.
W urządzeniach o których mówimy dodatkowo 2-3,czy 5 % sprawności decyduje niekiedy o być czy nie być instalacji w wymiarze biznesowym. Oczywiście Wodór można dodawać jak się go ma...... a nie będzie się go mieć z elektrolizerków HHO- przynajmniej w ilości o których mówimy. W przemyśle Wodór uzyskuje się z gazu ziemnego lub przeróbki ropy naftowej, oraz na mniejszą skalę z innych procesów fizykochemicznych, w żadnym wypadku nie z elektrolizy wody bo jest to wyjątkowo nieopłacalne.

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Re: Dodawanie Wodoru do mieszanki paliwowej

Postautor: Ankot » 12 sty 2016, 21:39

Troszkę koryguję swoją poprzednią wypowiedź : dla poprawienia zapalności mieszanek skrajnie ubogich jak wspomniałem dodaje sie niewielkie ilosci wodoru - na poziomie ułamka procenta - z tego też powodu ponowna regulacja składu po zainstalowaniu generatora HHO może zmniejszyć zużycie paliwa podstawowego.Wodór ma wpływ na możliwości regulacyjne silnika w zakresie zubażania mieszanek - być może tutaj leży istota rozwiązania generatorów HHO, bo w żaden sposób nie są w stanie zapewnić odpowiedniej ilości wodoru do silnika jako paliwa podstawowego. Czyli mamy oszczędność nie przez "cuda" tylko dzięki zubożeniu mieszanki. Jaki ma to wpływ na moc - trudno powiedzieć albowiem dodatkowa regulacja wyprzedzenia zapłonu może zniwelować "gorszą" mieszankę.


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron