Zwiększenie mocy silnika przez wtrysk metanolu-projekt insta

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 01 maja 2008, 21:10

Ten metanol w samolotach był dodawany tylko z uwagi na to że woda mogła czasami zamarznąć.........
Metanol jest raczej kiepskim paliwem ale ma tę zaletę nad weglowodorami ze potrzebuje znacznie mniej powietrza do uzyskania mieszanki stehiometrycznej.
Co do doswiadczeń z czajnikiem to moje są zgoła inne - Nowy silnik diesel HDI po dmuchnięciu parą - przestawał "rechotać" i chciał się rozkręcić ale mu regulator nie pozwalał.
Po prostu musi być dość sporo pary..................
Być może w twoim silniku była zabudowana instalacja EGR - sama ona jest czymś podobnym do podawania pary ale bardziej zaawansowana technicznie. jak dmuchnąłeś z czajnika to sonda lambda spowodowała zmniejszenie stopnia recyrkulacji spalin....i nie zauwazyłes zadnego efaktu bo go nie mogło być :idea:

Para jest O.K - ale w silnikach starszej generacji lub bez EGR ( recyrkulacji spalin)

ksiksiu
Doświadczony
Posty:128
Rejestracja:13 kwie 2006, 08:35
Lokalizacja:Leżajsk

Postautor: ksiksiu » 18 wrz 2008, 16:18

Masz może linki do opisanej technologii produkwoania w ten sposób etanolu? I nie chodzi mi o F-T. Raczej o jakąś technologie, którą można by wykorzystać do pozyskiwania etanolu na małą skale

stolec
Doświadczony
Posty:546
Rejestracja:02 maja 2008, 21:24
Lokalizacja:Rzeszów

Postautor: stolec » 21 wrz 2008, 21:53

Moc urzytkowa która przed przeróbkami osiągana jest przy spalaniu ON 6l/100km
szczerze mówiąc dla wolnossącego dieselka 1.6 nigdy nie udało mi się osiągnąć tak dużego spalania, nawet przy jeździe w 5 osób z bagażami na dachu po szutrowej drodze.
Po przeróbkach ma być osiągania przy spalaniu np: 3,5l ON oraz 2l alkoholu.
alkohol nie będzie znacząco tańszy od ON i jego substytutów, 3,5+2=5,5 po co się męczyć.


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 64 gości