Prawo a biodiesel

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 06 gru 2007, 08:19

Nie słyszałem by cokolwiek się zmieniło w tej materii. Nadal oficjalnie prawo do produkcji biodiesla mają rolnicy mający powierzchnie uprawne - i nadal są to limity na hektar.
NIestety kolego ale z biodieslem tak jak z alkoholem - przeciętnemu Kowalskiemu pozostaje tankowanie B100 na stacjach jeśłi nie chce zanieczyszczać sodowiska a jeśli chce sam sobie to produkować to będzie to jednostkowa nielegalna produkcja. Zasadniczo tak jest na całym świecie więc nie wiem czemu aż tak cię to oburza :)
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16

Postautor: Coondelboory » 06 gru 2007, 09:45

Nie słyszałem by cokolwiek się zmieniło w tej materii. Nadal oficjalnie prawo do produkcji biodiesla mają rolnicy mający powierzchnie uprawne - i nadal są to limity na hektar.
NIestety kolego ale z biodieslem tak jak z alkoholem - przeciętnemu Kowalskiemu pozostaje tankowanie B100 na stacjach jeśłi nie chce zanieczyszczać sodowiska a jeśli chce sam sobie to produkować to będzie to jednostkowa nielegalna produkcja. Zasadniczo tak jest na całym świecie więc nie wiem czemu aż tak cię to oburza :)
Ludzie! czytajcie te cholerne ustawy, chociaz pobieznie. Rolnikom ustawa daje prawo do produkcji biopaliw na własne potrzeby w ilosci 100 litrow na hektar, ale wymaga, zeby rolnik robił to w składzie podatkowym. Więc żeby utoczyć sobie beczkę albo dwie oleju (nawet surowy OR jest biokomponentem), to najpierw chłop musi sobie zafundować skład podatkowy. Sytuacja jako zywo przypomina tą z podatkiem dochodowym - wszyscy wiedzą, ze rolnicy nie płacą dochodowego, a że płacą rolny i leśny, to kogo to obchodzi...
Ustawa o biokomponentach to straszny knot, to w gruncie rzeczy kaganiec na produkcje biopaliw. Wedlug jej zapisow rolnikowi nie wolno swobodnie produkowac wlasciwie nic, nawet na biogaz jest limit ilosci na hektar (plus sklad podatkowy), a na produkcje paliw innych niz z nazwy dozwolone jest po prostu zakaz.

ps.
Jesli zahaczamy o alkohol, to zwracam uwagę, że bimber tez podpada pod ustawe o biokomponentach (oraz chyba trzem innym ustawom).


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości

cron