Miareczkownie ?

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 12 paź 2007, 15:56

Do posmażalniczego ponoć jest lepsza metoda - "foolproof" opisana na stronach Journey to Forever" - linki na stronce naszego admina :)
tam na pierwszym etapie używa się kwasu siarkowego zamiast KOH.
metoda IMHO tańsza jeśli chodzi o przerobione oleje.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 24 paź 2007, 12:44

Łukasz,
POdaj prosze jakie są bieżące ceny na składowe i gdzie kupowałeś... może faktycznie się szarpnę i zamiast próbować na starych składnikach przejdę się po nowe.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 15 lis 2007, 15:29

3PLN/litr metanolu? czy metanolanu?co by nie było daje ci 0,60 PLN na litr biodiesla. Jak do tego dołożymy olej czysty po 3 pLN/litr to jesteś poniżej ceny ON tylko dlatego że ona gwałtownie skoczyła do 4 PLN. :P
Oczywiście ja kalkuluję na czysty olej, pomijam fakt że robisz z posmażalniczego ...
Nie gdzieś w małych ilościach to można kupić normalnie.
a co do papierków - u mnie działały - miałem różne kolory w procesie zaróno w oleju jak i w metanolanie.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 22 kwie 2008, 13:04

1. minimalną ilością kwasu siarkowego lub cytrynowego.
2. Jak go nie wypierzesz to wszystko co nadmiarowe z procesu estryfikacji (to co nie przereagowało) pójdzie ci w silnik i go zeżre lub zapcha. O ile metanol jeszcze przełknie o tyle wodorotlenki potraktują twój silnik dość brutalnie - ucierpią wszelkiego rodzaju uszczelnienia.
pOza tym gliceryna która nie spadła i któej nie odprowadziłeś - pewnego dnia skutecznie zaczopuje ci układ paliwowy.
Nie lekceważ więc tego etapu procesu.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 46 gości

cron