Woda w biodieslu

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 22 maja 2007, 09:55

Wirowanie. :lol: (forumowicze wiedzą o co chodz :P )
też rentowne tylko na większą i długoterminową produkcję bo wirówka kosztuje kupę kasy. najtańsze spożywcze są po 700 PLN ...
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 22 maja 2007, 11:16

a ile ty tego robisz że podgrzewanie jest nieopłacalne ?? naprawde nie trzeba wielkiej mocy by podgrzać parę litrów biodiesla...
Litr oleju grzałem przez max 2 minuty grzałką 500W jednocześnie mieszając - i to wystarczyło by osiągnąć temperaturę ponad 43 stopnie...
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 23 maja 2007, 15:42

Hej ludzie mamy przemysłowca !! :D instalacja własna czy kupna ?

a wracając do tematu...coś gdzieś kiedyś na tym forum było ... była dyskusja o jakimś materiale stosowanym w sorbentach ale nie pamiętam ani nazwy ani wątku. Coś co chłonęło wodę a potem można to było wyggrzać i ponownie użyć... spróbuj w "produkcji biodiesla" poczytać co nieco.
topics15/produkcja-biodiesla-vt103.htm
CO do sorbentów trzeba uważać co się zamawia bo generalnie większość jest "hydrofobowa" czyli chłonie wszystko inne - poza wodą :P[url=[/url]
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 26 maja 2007, 13:40

Skoro chodzi o tanią metodę, to można uzyć słońca. Zrób kolektor słoneczny na gorące powietrze. W sumie to prosta sprawa. Kawałek wełny mineralnej wkładasz w jakieś pudło. Na to oksydowana blacha i na wierzch szyba. Na dole wlot zimnego powietrza, a na górze wylot gorącego. Zamiast suszyć biodiesel można taki kolektor uzyć do regeneracji środka pochłaniającego wodę. Taki kolektor uzyskuje temperaturę równowagi ok. 100 stopni, więc można wysuszyć wiele substancji.


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 62 gości