pompa do oleju

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk
pompa do oleju

Postautor: maszakow » 17 gru 2006, 23:20

Próbuję sobie ustawić jakieś sprzęcicho do biodieselka i ... mam problem.
chcę rozwiązać mieszanie i grzanie w procesorze poprzez przepompowywanie cieczy przez wąską grzałkę rurową. czy ktoś mi może zaproponować jakąś pompkę do tego ?
mam taką mieszkową pompkę GRI ale ma za małą wydajność, gumowe o'ringi no i zaworki najprawdopodobniej za małe jak na olej - może na dozowanie metanolanu się nada jak zmienie o'ringi.
myślałem o wykorzystaniu wprost jakiejś pompy olejowej od malucha lub fiesty ... ale może macie jakieś inne pomysły ??
nie musi mieć super wydajności ale ważne by przepychała olej na wysokości ok pół metra.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 31 gru 2006, 15:49

Ok dzięki,
Zacznę od znacznie mniejszego kalibru - pompka do spryskiwaczy :). Koszt 20 PLN.
na wodzie ma sporą wydajność zobaczymy jak będzie z olejem ... jeden problem to tylko ten że musi być "w zanurzeniu" by dobrze działać - ta pompka nie zaciąga płynu w związku z tym płyn musi sam do niej dojść... ale grawitacja tu sprawę załatwi.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 08 sty 2007, 10:45

Dzięki.
zapuściłem tej spryskiwaczce test na wodzie podczas mycia samochodu - faktycznie biednie to wygląda.. po 10 min ciągłej pracy była ciepła i charakterystycznie śmierdziała...jak będę miał kasę to się przyłożę do jakiejś paliwówki - może nawet od malucha (10 PLN na allegro) tyle że musze dopasować jakiś silnik z krzywką by to napędzić.
elektryczne zaczynają się od 50 PLN w górę.

A z drugiej strony offtopic - myłem wóz pod blokiem i miałem niezły ubaw z min ludzi którzy się oglądali... 2 maluchy 5 i 8 lat ze szczotkami przy wozie 2,7m wysokim, jedno stoi przy wiaderku i trzyma wąż od jakiegoś czarnego brzęczka i krzyczy co 10 sekund "CAŁY CZAS W WODZIE !!" , drugie leje z 2go wężyka 4mm wodę cienkim strumyczkiem i krzyczy "TERAZ TU TATO TU !!" - a tatuś szoruje szczotą ... Eh mówię wam demonstrujcie własne wynalazki :P 20 l wody wystarczyło do spłukania samochodu :!: (co prawda był myty tylko od połowy wysokości bo za zimno było by się chlapać z całym - ale i tak ekonomia niezła)
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 08 sty 2007, 13:29

Pompa paliwa od malucha jest napędzana popychaczem z wału, nie jest elektryczna. 8)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 09 sty 2007, 15:51

to wiem 8) - tylko że nieprecyzyjnie się wyraziłem.
...może nawet od malucha (10 PLN na allegro) tyle że musze dopasować jakiś silnik z krzywką by to napędzić.
Albo elektryczna - albo mechaniczna z dorobionym własnym wysiłkiem napędem elektrycznym(silnik elektryczny z krzywką albo co...coś się wymyśli zgodnie dewizą że "Nie od razu Orlen zbudowano" ) :P :D :D :D
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 08 lut 2007, 13:15

Z powodu totalnego wyczyszczenia konta i obniżki cen ropy - próby zawiesiłem. Wkrótce jade na wieś poszukać taniego oleju.NIe opłaca mi się kupować oleju w sklepach nawet po 3.4/litr jak ropa spadła do 3.41.
Dzięki za linka wiem czego szukać. znalazłem takie rozwiązania za 42-71 PLn, a na allegro nawet za 28 :)
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 53 gości

cron