Różne pytania o produkcje biodiesla

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 09 gru 2006, 20:15

Ad.1
Płucze się wodą. są różne szkoły
a) mieszanie - wlewasz 0.5 litra na litr paliwa i mieszasz - nie za szybko ale tak by całość się ujednoliciła - przez około 5 minut. a następnie odstawiasz na godzinkę. zlewasz dolną warstwę i powtarzasz operację 3-4 razy lub więcej jak masz cierpliwość.
b) bąbelkowanie - przy pomocy pompki powietrznej (akwariowej)... lub kompresorka jak lubisz mocne wrażenia :). Wlewasz wodę wpuszczasz na dno wyjście pompki (kamień porowaty czy coś w tym stylu) i uruchamiasz ją. Powietrze powoduje wymerdanie wszystkiego a woda zabiera z paliwa cały syf i po wyłączeniu pompki osadza się na dnie. wyłączasz - odstawiasz na godzinke i powtarzasz 3-4 razy dopóki woda nie będzie przeźroczysta.

c) mgiełka wodna - rozpylasz nad paliwem i czekaż aż się to wszystko przesączy na dno. fajna i skuteczna metoda ale czasochłonna i wymaga kosztownego sprzętu.
Ad.2
no .. nic specjalnego...jak nazwa wskazuje masz pozbyć się wody przez odparowanie... odstawiasz na tydzień i czekasz aż się odstoi :P jak ci się spieszy to podgrzewasz do 48stopni i pozwalasz ostygnąć.

Ad.3
NIe wiem - mogę przypuszczać że zostanie w paliwie, a to bardzo niezdrowe dla samego silnika. W zasadzie płukanie stosujesz po to by się pozbyć nadmiaru katalizatora który nie przereagował no i resztek gliceryny. Jak przedawkujesz to pewnikiem będzie cię czekało długie płukanie.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 10 gru 2006, 21:05

"większą ilość" ? Wiesz że był tu taki jeden co przez większą ilość rozumiał konkurencję dla Trzebinii...?
Generalnie wszystko w czym przenosisz paliwa, smary oleje - powinno wytrzymać biodieselka. kwestia gustu - Mi osobiście takie rozwiązania się nie podobają, bo przy takim środowisku nie ufam zwykłej stali choćby nie wiem jak była spreparowana.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 19 gru 2006, 23:59

no świetnie...a czytałeś wcześniejsze posty ?
a) bierzesz 15-20 litrów wody wlewasz do beczki, mieszasz przez 15 minut a potem odstawiasz na godzinkę i zlewasz (mieszanie)
b) ciepiesz na dno beczki długi wężyk z tworzywa z bardzo dużą ilością dziur zrobionych szpilką, podłączasz do niego kompresor a do beczki lejesz 5-10 litów wody - po godzinie wyłączasz i odstawiasz a potem zlewasz wodę i powtarzasz operację. ?(bąbelkowanie)
c) bierzesz myjke wysokociśnieniową z najmniejszą dyszą (albo w ogóle wstawiasz tam dyszę od gazu :) i dawaj - wodę do beczki. dość ryzykowne że coś rozwalisz ale cóż... twój wybór.
Dobrze jest dodać coś kwaśniego do wody - np odrobinkę octu lub kwasku cytrynowego - przy pierwszej kąpieli. Eliminuje to nadmiary wodorotlenku z paliwa i wzmacnia efekt płukania.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości

cron