Rower na prąd

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Rower na prąd

Postautor: Lis » 22 paź 2006, 11:45

Trafiłem dziś na stronę rowerów elektrycznych. Zestaw do przerobienia roweru na elektryczny w najdroższej opcji kosztuje z montażem niecałe 2 000 PLN brutto.
Zasięg po płaskim, dla rowerzysty o masie 75 kg, przy prędkości 20 km/h wynosi kilkadziesiąt kilometrów, w zależności od pojemności akumulatora. Przy akumulatorze o pojemności 12 Ah będzie to ponad 50 km! Koszt przejechania kilometra to ok. 0,01 PLN!

Moim zdaniem idealne rozwiązanie dla osób mieszkających na wsi, które jeżdżą do sklepu rowerem. :)

www.ekonapedy.com
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 23 paź 2006, 00:40

taaa kojarzę te rozwiązania... silniki fajne ale ich ceny również zabójcze. no i nie łudźmy się.. silniki bezszczotkowe są dość efektywne i mają dużą moc przy niewielkich wymiarach - ale charakteryzują się dużym poborem prądu. Żaden normalny akumulator nie wytrzyma takiej rocznej eksploatacji. Musi być jeden z tych lepszych a to znów spoory wydatek . .nie mówiąc o masie. :)
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 23 paź 2006, 08:12

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej mi się to podoba. Chyba sobie kupię coś takiego na dojazdy do pracy. Zawsze to kilka razy tańsze niż jazda skuterem (który pali powiedzmy 2 litry / 100 km, czyli 8 groszy / km) i kilkadziesiąt razy taniej niż samochodem (jazda VW T3 kosztuje mnie 32 grosze za km).
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 20 lis 2006, 23:20

Ja widzialem takie gotowe rowery elektryczne i motorowery przypominajace wygladem "komara" w Krasniku na ul. jagielonskiej za 2 tys zl.
Chyba nie warto bawic sie przy tej cenie w samodzielny montarz.


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron