płyn do spryskiwaczy

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Re: płyn do spryskiwaczy

Postautor: Lis » 10 wrz 2006, 22:20

ile tego alkoholu moze być w % , gdzie to mozna sprawdzic
Proponuję sprawdzić na etykiecie.
jeśli dobrze mysle to jak silnik z gaznikiem chodzi bez problemu na alkoholu to na płynie do spryskiwaczy zimowym tez powinien chodzic bo to tez alkohol ?? ktoś o tym myslał kiedys ??
O ile będzie to alkohol powiedzmy 95% i powiększysz dysze w gaźniku, powinien chodzić bez problemu, pomijając trudniejsze zapalanie.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 11 wrz 2006, 07:47

a czemu trudniejsze zapalanie??
Bo alkohol ma znacznie większe ciepło parowania, więc na zimnym silniku nie bardzo chce odparowywać i w związku z tym znacznie trudniej się zapala. Myślę, że to zapalanie na gazie, o którym piszesz w następnej wypowiedzi, powinno załatwić sprawę.
mysłałem zeby zmniejszyć kąt wyprzedzania zapłonu zeby było mniej powietrza i lepiej sie spalało ...........
A co ma kąt wyprzedzenia zapłonu do mniejszej ilości powietrza?
a jeszcze jedno czym się rozni koncentrat spryskiwacza zimowego od zwykłego letniego ??? i tak samo w przypadku zwykłego płynu ........jeste mniejsza zawartosc alkoholu w letnim ??
Myślę, że tak.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 11 wrz 2006, 12:52

A jeszcze jedno Panie LIS , bo ja tak wpadem na ten pomysł , czemu ludzie go nie stosują normalnie ??
Trudno powiedzieć. Może są zbyt leniwi, by lać płyn do spryskiwacza do baku? Albo to się po prostu nie opłaca?
czytałem ze na etanolu ma większą moc
Przy tej samej ilości paliwa na pewno nie, bo etanol ma mniejszą wartość opałową niż benzyna. Trzeba go więc lać więcej.
a z kątem wyprzedzania zapłonu czytałem na innych stronkach ze powinno się go zmniejszyc zeby dobrze pracował silnik na etanolu takze na wyższych obrotach......moze się myslic
Pisząc artykuł na moją stronę nie trafiłem na takie informacje, co nie oznacza, że to nieprawda.
I jeszcze jak silnik by się nagrzał,bym gdzies pojechał i musiałbym zawsze wyłączyc i startowac na gazie ?? czy jakby był juz ciepły to mozna by go właczyc na płynie
Na to wygląda.
jakie mogą być tego skutki uboczne ???
Trudno jest ocenić, to zależy od tego, jaki syf poza alkoholem jest w płynie. Spodziewałbym się przyspieszonego zużycia, bo płyn do spryskiwaczy pewnie będzie zmywać film olejowy z gładzi cylindra.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 11 wrz 2006, 16:37

Tylko tyle, ile jest w źródłach pod artykułem.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 11 wrz 2006, 20:53

jak mozna sprawdzic jakimś prostym sposobem ile dany płyn ma % alkoholu
Nie znam innej metody niż odczytanie etykiety...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 14 wrz 2006, 20:47

drogi ? w sezonie w marketach bańka 5l nawet do 5 pln schodziła.
a pieni się bo to płyn do szyb - "niejonowe środki powierzniowo czynne" robią swoje.
Ostatnio słyszałem że ma to wszystko podrożeć bo co lepsi wymyślili jakieś sposoby na odzysk etanol zawarty w tych płynach - na cele spożywcze.
WItajcie z powrotem,bracia Autovidolki ...
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 14 wrz 2006, 21:13

drogi ? w sezonie w marketach bańka 5l nawet do 5 pln schodziła.
Za płyn letni, w którym etanolu pewnie wcale nie ma, bo i po co? :twisted:
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 15 wrz 2006, 15:12

a co z zasilaniem samym etanolem , ile kosztuje z jakiegoś dobrego źródła bo domowym sposobem to poniżej 5 zł za litr się nie zejdzie
:twisted: :twisted: to zależy czy masz rodzinę na wsi, z czego pędzisz i w jakim sprzęcie. :twisted: :twisted:
kiedyś wyniosło mnie (przypadkiem :lol: ) na forum bimbrowników. Człowieku jakie oni tam wynalazki stosowali... włosy mi stawały dęba jak czytałem o 98% po drugiej filtracji. Bardzo pouczająca lektura.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 15 wrz 2006, 23:23

Plyn do spryskiwania szyb jest drozszy od benzyny. Zawartosc alkoholu latwo sprawdzic alkoholomierzem (tzn w Krasniku, 2 miejscu po Bialymstoku gdzie sie pedzi najwiecej bimbru takie wynalazki sprzedaja w kazdym sklepie gospodarstwa domowego).


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 29 gości

cron