tanie paliwo do opla kadetta

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 18 cze 2006, 13:36

No to zostaje tylko gaz ziemny czyli CNG. Paliwo wychodzi bardzo tanio, a jakby zastosować biogaz to całkiem za darmo ;) Tylko koszt przeróbki samochodu zaporowy :(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 18 cze 2006, 18:49

Była już o tym mowa w wątku A może coś na wodę?.

W Twojej sytuacji polecam Ci po prostu rower... Jeżeli czas, który poświęcisz na jazdę rowerem jest droższy niż benzyna, którą oszczędzisz, to wtedy się to zwyczajnie nie opłaca.
Ja do pracy jeżdżę 15 km około godziny, autobusem i tramwajem. Rowerem uda się krócej, nawet znacznie krócej, jeśli poprawię kondycję. ;)

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 04 lip 2006, 00:45

Ja polecalbym rozwazenie pradu elektrycznego tyle ze rozwazalem go w przypadku malucha.

odpada skrzynia biegow, wal kardana, mechanizm roznicowy. Na karzdej przekladni zebatej traci sie ok 9% energii (w skrzyni biuegow naped przenosi sie przez ok 3 kola) a wiec straty sa powarzne.

A w przypadku zasilania elektrycznego masz tylko 1 przekladnie (do ruszania i do jazdy) i przekladnie ciegnowa zamiast zebatej znacznie oszczedniejsza.

koszt: akumulator nowy 100 AH ok 100 zl (jasne ze jeden nie starczy) a w zupelnosci wystarczaja jakies maksymalnie dwa najwieksze silniki od odkurzaczow (morzna dac wiecej niz dwa.

sa wiec 4 biegi 2 mechaniczne i dwa elektryczne 9silnik w szereg i rownolegle) wystarczajace do ekonomicznej jazdy. Koszt przejechania 100 km wyszedl mi na kilka zl . Na elektrodzie stwarzylem taki topik , jak go znajde zlinkuje.

dodatkowo jak miezkasz w okolicach wiejskich moglbys pomyslec by w sezonie jesienno zimowym pokusic sie o wlasna pradukcje pradu z holzgazu.

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 04 lip 2006, 01:25

No tak mylilem sie moze byc jeszcze taniej:


"DTaras
Doświadczony


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 10
Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 1:04 pm Temat postu:

zainteresuja Was chyba trochę

Passat 1988 bardzo łądnie chodzi gorący silnik na przepracowanym oleju silnikowym. Zimny nie daje się uruchomić. Ze względu na dużą zawartośćzanieczyszczeń i bardzo wolne odstawanie się cieczy zaniechałem. Ale taka nap kompiel bąbelkowa może by mu pomogła.
Strasznie śmierdza spaliny...
No i moc spadła."

dcio
Doświadczony


Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 130
Wysłany: Wto Lip 04, 2006 12:18 am Temat postu:

dzis trafila do mnie informacja ze fitma skupuje olej po 10 gr za litr.
Bardzo interesujaca konkurencja cenowa w stosunku do oleju rzepakowego. 6 litrow na 100 km, to wypada 60 groszy na 100 km

viewtopic.php?t=135&postdays=0&postorder=asc&start=30


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 61 gości

cron