wykrywanie biodiesla w baku

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 20 kwie 2006, 16:16

Czy ktoś wie, czy planują wykrywanie ON rozcieńczonego olejem roslinnym? W końcu to też nielegalne bo nie płaci sie akcyzy. Przed kilku laty w Angli jak ON podrożał to też zaczęli lać olej roślinny do baku. I usłyszałem, że policja jest szkolona na wykrywanie zapachu placków wydobywającego się z rury wydechowej :lol:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 02 maja 2006, 22:10

Słuchajcie - zastanawiam sie czy jazda na opale jest faktycznie nielegalna ............ bo o ile wiem to produkcja paliw bez zapłacenia akcyzy jest nielegalna....... a co zatankujesz na stacji ? - a kto to wie..... Problemem moze byc to ,że w opale nie ma akcyzy tak wysokiej jak w ON. Ale z drugiej strony mozna jeżdzić na bio - mało tego domowym sposobem mozna tego zrobic nawet 24000 l/d jak się ma gdzie wlać........ Olej roslinny jest o połowe tańszy od ON a juz jego odpady są prawie za free...... tez doskonale sie je przerabia na bio. Ostatnio wyczytałem na amerykanckich stronach ,że mozna bez problemu duzego dizla zasilić holtzgazem ............ i oni z tego problemu nie robią . Kanadyjscy farmerzy zasuwaja na bio ( robionym w stodole) juz od wielu lat. Na niemieckich stronach znalazłem całe instalacje do zasilania silnika samym rzepakiem - takie profesjonalne z podrzewaczami , elektrozaworami i sterowaniem.
Odnosze wrażenie ,że nadal żyjemy w kraju na komunie opartym....... powinno g....... obchodzić "władze" na czym kto jeździ - byle by nie truł srodowiska.....
Od pewnego czasu kombinuje z kogeneratorem zasilanym gazem syntetycznym z odpadów drewna. Jak sie uda cos takiego zbudować stacjonarnego - ale o przyzwoitej sprawności - to nie widze wiekszych problemów do zasilania tym pojazdów typu dostawcze i cieżarówki..... ( bo w osobowych nie ma miejsca na całe ustrojstwo ( no chyba ,że pick - up.....to na pace :lol: ....).

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 02 maja 2006, 22:23

Acha - żeby nie było niejasnosci - na denaturacie to nie wyjda estry metylowe tylko etylowe - i tylko jak "wódka na kosciach" bedzie całkowicie odwodniona - a to juz nie łatwe w warunkach amatorskich......
Z tego co wiem to wszystkie powazniejsze procesy produkcyjne oparte sa wyłącznie na metanolu - i nie warto kombinować tylko "kopnąć" sie do najbliższej hurtowni chemicznej po piątkę tej trutki.......... ( nieletnim nie sprzedają)

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 02 maja 2006, 23:17

Słuchajcie - zastanawiam sie czy jazda na opale jest faktycznie nielegalna ............ bo o ile wiem to produkcja paliw bez zapłacenia akcyzy jest nielegalna....... a co zatankujesz na stacji ? - a kto to wie.....
Tak samo jak na opale nielegalna jest jazda na rzepaku, za który akcyzę też trzeba zapłacić. Niemałą, bo wynosi ona ok. 1,9 PLN / litr...
Ostatnio wyczytałem na amerykanckich stronach ,że mozna bez problemu duzego dizla zasilić holtzgazem ............ i oni z tego problemu nie robią .
Jasne, tak samo jak można go przerobić na LPG. Montując świece i cały układ zapłonowy. Można tego nie zrobić i zasilać diesla dwoma paliwami -- gazem drzewnym i olejem napędowym lub roślinnym do zainicjowania spalania.
Na niemieckich stronach znalazłem całe instalacje do zasilania silnika samym rzepakiem - takie profesjonalne z podrzewaczami , elektrozaworami i sterowaniem.
To samo można kupić i w Polsce, polecam lekturę artykułu Instalacja na olej roślinny. :)


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 70 gości