pytanie o olej roslinny..

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Re: pytanie o olej roslinny..

Postautor: Lis » 09 kwie 2006, 16:31

nie wim czy dobbrze rozumiem ale czy moge wlewać olej rzepakowy bezpośrednio do baku bez żadnych przeróbek po dodani 5% benzyny?
Według wspomnianego źródła, tak.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 09 kwie 2006, 21:52

W takiej sytuacji się to nie opłaca. Pytanie tylko na ile to źródło jest wiarygodne? Ja głowy za to nie dam i raczej będę u siebie w dieslu (jak już go kupię, mam nadzieję w okolicach wakacji), raczej założę przynajmniej wymiennik ciepła.

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Re: pytanie o olej roslinny..

Postautor: dcio » 10 kwie 2006, 15:54

witam wszystkich.z góry przeprszam za moję oczywiste dla niktórych pytania.po przeeczytaniu artykułu na stronie "drewno.." mam pytanie
"Źródło [3] podaje, że możliwe jest uniknięcie wszystkich problemów wynikających z używania oleju roślinnego do samochodu poprzez mieszanie go z małą (5%) ilością benzyny bezołowiowej."
nie wim czy dobbrze rozumiem ale czy moge wlewać olej rzepakowy bezpośrednio do baku bez żadnych przeróbek po dodani 5% benzyny?
czy muszę inwestować w instalację. z góry dziekuje za odp. pozdrawiam
Witam.

Instalacje to sam mozesz zrobic z kawalka rury (metr za 3 zl ., trzeba z 30 cm) i 2 metrow rurki miedzianej z bimbrownicy) lub poczekac na moj powrot z Danii (i Szwecji) i kupic odemnie za 25 zł (koszt produkcji z 10 zl ) , zaleta jest , ze bedziesz mogl jezdzic w zimie na oleju posmarzalniczym.


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 67 gości

cron