produkcja biodiesla

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 08 wrz 2006, 12:26

All... przez te emotikonki ciebie też trzeba czytać między wierszami. :D
Zastosowanie wirówki nie jest przecież po to by odzielić wodę od oleju
ehm...chyba właśnie prawdopodobnie, docelowo jednak jest po to. IMHO Woda zabiera mydło i śmieci, a wirówka jest po to by cały proces przyspieszyć a nie czekać na odstanie kilkanaście minut.
poza tym mamy mieszaninę 2 niejednorodnych substancji substancje
Jakoś też nie widzę filtrowania w twoim wydaniu. W przykładach które podałeś czynnik filtrowany ulega likwidacji,stłumieniu, rozproszeniu.... A u nas co ?
masz możliwośc zademonstrowania pomysłu ?
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 08 wrz 2006, 14:03

poza tym mamy mieszaninę 2 niejednorodnych substancji substancje
- pogubiłem myśli, chodziło o olej i wodę.

A teraz spójrz co cytujesz - to jest zupełnie inny proces. mamy tu estryfikację 2etapową oraz nowość w postaci mączki drzewnej jako materiału pomocniczego w filtrowaniu. Nie ma nic o płukaniu wodą jako oczyszczaniu. Nic dziwnego że ten kowboj stosuje podwójny filtr - ja tam też żadnej mączki w baku bym nie chciał.
po obu tekstach bardziej wydaje mi się że chodzi o zanieczyszczenia stałe aniżeli rozdzielenie biodiesla i wody.
Filtry ze zdjęcia przypominają kształtem filtr wody pitnej. Można zauważyć napis "...Marine" na obudowie...

a tak po chwili
"Niektóre substancje - świetnie rozpuszczają się w wodzie, tworząc mieszaninę jednorodną - roztwór. W mieszaninie jednorodnej nie jesteśmy w stanie gołym okiem rozróżnić składników. Mączka drzewna nie rozpuszcza się w wodzie. Powstała mieszanina niejednorodna - jesteśmy w stanie rozróżnić składniki tej mieszaniny i przy pomocy sitka je rozdzielić". sieciowa lekcja ... czegoś tam :D
no więc mamy nową gałązkę w temacie - po co co ta mączka...
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 08 wrz 2006, 15:37

jeden post do tyłu jestem :)
1.
chcesz robić biodiesla w garażu i do tego chcesz mieć wirówkę za 20tyś <....>GDZIE JEST NAPISANE ,ŻE DO WYTWORZENIA BIODIESLA W WARUNKACH GARAŻOWY JEST NIEZBĘDNA WIRÓWKA ?!
Nie chcę mieć takiej drogiej wirówki. nikt nie mówi że jest niezbędna. Polecam przeczytanie postów od pierwszej strony, to dowiesz się od czego się zaczęło. :)

2. No to chyba potrzebujemy kogoś trzeciego by to wszystko posortować.
Mamy czyszczenie paliwa przez filtry stałe (powiedzmy... oni tą mączkę sypali do zbiornika ...) z mączki drzewnej i węgla aktywnego(dzięki za pomysł).

Mamy płukanie z odstojnią.
Ty twierdzisz że wirówka bez płukania wodą i teoretycznie możesz mieć rację - na wyjściu będziesz miał syf + czyste paliwo.
Moja teza to odwirowanie po płukaniu wodą. i teoretycznie będę też miał rację, bo ja dostanę wodę z syfem + czyste paliwo. Pytanie teraz czy faktycznie jest jak mówisz... czy ktoś to może potwierdzić ?
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 13 wrz 2006, 15:27

ekopaliwo.com
Nie zamierzam tolerować Twoich osobistych wycieczek pod adresem dyskutujących na tym forum. Wypowiedzi obraźliwe i niezgodne z tematem usunąłem a gratisowo dałem Ci blokadę na zabieranie głosu w dyskusjach. Za parę dni zdejmę blokadę.

Jeśli w ciągu tych kilku dni będziesz koniecznie chciał założyć drugie konto, by udzielać się na forum, permanentnie zablokuję to i wszystkie kolejne Twoje konta.

Ostrzegałem kilka razy, dalej ostrzegać nie zamierzam.

Toleruję tu dziwaczne poglądy, ale nie będę tolerować chamstwa.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 14 wrz 2006, 20:42

Gratulacje za linka,
..zobaczyłem te wirówki...niezłe grzmoty :D ale to skala makro zobacz sam jaki przerób mają.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 19 wrz 2006, 10:17

CO do zastosowania filtrów - w paru miejscach znalazłem odnośniki do ich aplikacji na ostatnim stadium produkcji. No i faktycznie filtrowanie ostre - filtry 2u lub 1u. Zwiększa to znacząco koszt instalacji, pytanie czy jakość będzie już na tyle dobra by zadowolić tych najbardziej wybrednych...
Stosowanie czegoś takiego do fitrowania bezpośredniego nie ma sensu - zapcha się natychmiast. biodieselek musi być wstępnie oczyszczony.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 30 gru 2006, 12:03

Proponuję by do odwirowania biodiesla wykorzystać wirówkę do oddzielania śmietany od mleka.
Dzięki kolego na to już też wpadliśmy - nie wiem czy w tym wątku czy w innym. Prtoblem w tym czy stać cię na zakup czegoś takiego - najtańsza jaką znalazłem kosztuje na sieci 700 PLN.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 16 cze 2008, 15:32

a produkca bio w frani ??
tylko nie krzyczeć na mnie nie mówie tu o odwirowywaniu 2 cieczy...
1: jesli mamy franie z grzałką to problm ogrzania cieczy mamy z głowy...
2: problem mieszania tez z głowy
3: pozostawiamy wsio w pralce do odstania i spuszczamy syfy wężem,
co wy na to ?
Czemu nie? Co do tego odwirowywania, pomysł nie jest wcale taki beznadziejny. Włączyć wirówkę, niech pochodzi przez godzinę, potem wyłączyć, odseparowane cięższe się ułoży na dole i już. :)

Nie zastąpi to pozostawienia mieszaniny na kilkanaście godzin żeby się odstała, ale na pewno to przyspieszy.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

stolec
Doświadczony
Posty:546
Rejestracja:02 maja 2008, 21:24
Lokalizacja:Rzeszów

Postautor: stolec » 29 lis 2008, 19:02

ja mam taką małą szlifierkę kątową firmy bosch, tarcza ma 115mm średnicy i wiruje z prędkością 11000obr/min czasem odpadnie kawałek tarczy przy cięciu jakiegos kątownika i uderzy mnie w rękę, fakt troche boli, ale bez przesady siniaka nie ma :)

Kazimierz
Wtajemniczony
Posty:29
Rejestracja:19 wrz 2008, 14:28

Postautor: Kazimierz » 30 lis 2008, 18:55

No to może wykorzystać wirówki do mleka, łatwo rozbieralne, praca ciągła. Skoro rozdzielą mleko od śmietany a nawet bakterie to może by się przydały. Są nawet ręczne [wczoraj widziałem na PPR-rze ].

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 30 lis 2008, 20:11

Z tego, co widzę na Allegro, są one stosunkowo łatwo dostępne i śmiesznie tanie. :)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
DJ_KS
Doświadczony
Posty:159
Rejestracja:21 lis 2007, 12:57
Lokalizacja:Bory Tucholskie

Postautor: DJ_KS » 01 gru 2008, 00:29

Zapewne chodzi o stare poczciwe centerfugi. Kiedyś pozwolono mi się tym pobawić, ciekawa sprawa. a pewno się nada. Ale pewnie to co jest dostępne to wymaga pewnego remontu i bedzie ciężko dostać do tego części.
Pomóżmy sobie i Światu, a najbardziej naszym kieszeniom... ;p

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 01 gru 2008, 08:24

Z tego co widzę, to jakieś ruskie urządzenia, nawet nie takie stare. :)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Postautor: Marco » 03 mar 2009, 21:46

Pojawiła się kwestia wodorotlenków. Może warto w to miejsce zastosować... popiół ze spalania drewna?

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Postautor: Marco » 25 paź 2009, 18:19



Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron