ETANOL, METANOL jako paliwo, ceny produkcji, dystrybucja

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Re: ETANOL, METANOL jako paliwo, ceny produkcji, dystrybucja

Postautor: Lis » 18 lut 2006, 23:15

Słyszałem, że metanol odpada bo w wyniku spalanie (podobno) także powstaje aldehyd mrówkowy który jest rakotwórczy (?).
Metanol istotnie utlenia się do kwasu mrówkowego i formaldehydu i te substancje pojawiają się w spalinach.
Chętnie przeprowadziłbym test jazdy na czystym etanolu jednak nie wiem gdzie go mogę zdobyć przy korzystnej cenie. Czytałem, że jedna firma oferuje etanol paliwowy w cenie 220 zł za 1hl (2,20 za 1l). Nie wiem czy się to opłaca ja bardzo bym chciał spróbować ale nie wiem kto się tym zajmuje i sprzedaje w mniejszych ilościach.
Etanol jest już bezpieczniejszy, znacznie... Problem jest tylko w tym, że do stosowania go jako domieszkę do paliwa musi być bardzo czysty (tj. pozbawiony wody), natomiast jeśli ma być jedynym paliwem to bez problemu kilka procent wody przyjmie.

Z metanolem ponoć nie ma większego problemu przy zakupie, trzeba jedynie zadeklarować, że się go nie będzie stosowało do celów paliwowych. Jak sprawa wygląda z etanolem, nie wiem.

Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 49 gości

cron