Teoria procesu zgazowania

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury
Teoria procesu zgazowania

Postautor: Darek » 31 gru 2006, 13:01

Thermochemical Biomass Conversion - tekst po angielsku:

http://e-collection.ethbib.ethz.ch/ecol ... h14341.pdf

Najlepszy dokument traktujący o teorii zgazowania jaki widziałem. Bardzo obszerny (183 strony) z dużą bibliografią. Pełen informacji o tym, co sić dzieje podczas procesu zgazowania. Np jest wykres pokazujący skład biogazu w zależności od temperatury. Polecam każdemu, kto interesuje sić zgazowanie od strony teoretycznej.
Gdyby ktoś miał problemy z interpretacją informacji zawartej w tym dokumencie, to niech śmiało pyta na forum. Co prawda słabo znam angielski, ale to co do tej pory przeczytałem jest dla mnie w miarć zrozumiałe ;)

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 01 sty 2007, 16:53

Trochę o teorii zgazowania jest również w książce Wood gas as engine fuel. Za to w książce Drewno zamiast benzyny - jak zbudować generator gazu drzewnego i jeździć samochodem 6 razy taniej? na ten temat jest bardzo niewiele informacji.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron