Samochód na sprężone powietrze

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 09 kwie 2007, 11:02

1. Zmieniłem temat wątku, żeby lepiej określał jego treść.
2. O samochodach / silnikach na sprężone powietrze już tu na forum raz była mowa w wątku Na sprężone powietrze.
3. Sprężone powietrze jest równie dobrym sposobem magazynowania energii w pojeździe jak wodór czy akumulator elektryczny. Ktore z tych rozwiązań się rozpowszechni najszybciej, zależeć będzie przede wszystkim od ceny urządzenia i kosztów eksploatacji.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 18 kwie 2007, 20:30

No fajne - Gilowska by popełniła "sepuku" bo obciach opodatkowac powietrze.

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 22 kwie 2007, 13:47

Nie sądzę. Kiedyś Weiss zapytał rzeczniczkę Urzędu Skarbowego, czy byłaby akcyza na wodę, gdyby wymyslono samochody na to paliwo. Pani rzecznik odpowiedziała krótko - Tak ;)

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 08 maja 2007, 22:36

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę - te są bliżej bo we Francji - i też jeżdżą :D
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 19 paź 2008, 08:26

Dziś trafiło mi się obejrzenie na Discovery końcówki programu o samochodach na sprężone powietrze. Pokazywali akurat urządzenie firmy MDI.

W pewnym momencie narrator opowiada, że firma zbudowała generator energii elektrycznej napędzanej sprężonym powietrzem. Nic w tym wyjątkowego, ale to, co usłyszałem potem, powaliło mnie na podłogę...

Otóż dowiedziałem się, że zamontowanie takiego generatora w samochodzie pozwoli na produkcję sprężonego powietrza w czasie jazdy, niczym perpetuum mobile. I że będzie to samochód, który W OGÓLE nie będzie wymagał "tankowania".

Na Discovery powinni jednak uważniej przeglądać programy przed ich emisją. :(
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Kazimierz
Wtajemniczony
Posty:29
Rejestracja:19 wrz 2008, 14:28

Postautor: Kazimierz » 19 paź 2008, 19:12

Ee tam, raczej podczas hamowania .


Wróć do „Inne paliwa alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 49 gości

cron