Drewniane meble do ogrodu

Obecny wybór mebli ogrodowych jest naprawdę bardzo duży. Dlatego jeżeli zajmujemy się planowaniem przestrzeni do wypoczynku, która ma się znajdować na świeżym powietrzu, powinniśmy poświęcić trochę czasu na przejrzenie wszystkich dostępnych propozycji. Wtedy na pewno będzie nam zdecydowanie łatwiej ocenić co nam się podoba, a co nie za bardzo. Jedno jest pewne, wśród wszelkich trendów, które pojawiają się na rynku, drewno zawsze pozostaje klasyką.

Meble ogrodowe wykonane z drewna

Jeżeli zaczynamy interesować się różnymi meblami ogrodowymi, to pewnie zorientujemy się, że w dzisiejszych czasach, mogą one być wykonane dosłownie ze wszystkiego. Ale pomijając najbardziej skrajne przypadki, które raczej wchodzą w zakres sztuki użytkowej, powinniśmy skupić się na najpopularniejszych trendach. Zatem takie meble są wykonane między innymi z plastiku, szkła, metalu, a dokładniej z aluminium, czy też stali, a także technorattanu. Niezmiennie jednak od wielu lat możemy z powodzeniem zamówić również drewniane meble ogrodowe.

Wydaje Ci się, że takie meble do ogrodu, które zostały wykonane z drewna nie są w stanie zaoferować nic ciekawego? Pewnie spodziewasz się samych nudnych i zbyt przewidywalnych propozycji? Wystarczy, że zajrzysz do najpopularniejszego sklepu internetowego Ogrodolandia – https://ogrodolandia.pl/drewniane-meble-ogrodowe, by zobaczy, że jednak takich oryginalnych produktów wcale nie brakuje.

Z drewna mogą być wykonane dosłownie wszystkie meble, jakie tylko sobie wymyślimy. Do nich oczywiście zaliczają się krzesła, fotele, sofy, a także stoliki. Ale do ciekawych i można powiedzieć nawet oryginalnych propozycji, zaliczają się również huśtawki ogrodowe. W przypadku mebli ogrodowych wykonanych z drewna, właśnie te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością.

Zastanawiasz się dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że nie ma niczego przyjemniejszego niż bujanie w obłokach. Nawet dorośli chętnie przypominają sobie czasu, gdy byli małymi dziećmi. W rzeczywistości takie huśtawki ogrodowe będą stanowiły świetną formę dla relaksu.

Przyglądając się wszystkim propozycjom mebli drewnianych znajdziemy wiele różnych możliwości. Wśród nich na pewno będą meble, które są bardzo klasyczne, a w kolorystyce niczym nie odbiegają od naturalnego piękna tego surowca. Natomiast, jeżeli już będzie nam zależeć na bardziej nowoczesnych meblach, wtedy należy poszukać zestawów w bardziej minimalistycznej formie, jak i również awangardowym kolorze. Z drewnianymi meblami nie ma także najmniejszego problemu, by je przemalować we własnym zakresie. Zatem, jeżeli znudzi nam się ich naturalny kolor, możemy je odświeżyć malując je na biało, szaro lub inny, weselszy odcień.

Chcąc zamówić drewniane meble do własnego ogrodu, powinniśmy koniecznie pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na to, co oferuje nam producent. Okazuje się, że nie zawsze są to meble odpowiednio zaimpregnowane. Na szczęście, jeżeli zdecydujemy się na zamówienie mebli ogrodowych w sklepie Ogrodolandia, to możemy mieć gwarancję najwyższej jakości tych mebli. Również tego, że są one odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, a już na pewno przed wilgocią.

Drewniane meble i co dalej?

Warto pamiętać, że wyposażenie ogrodu to nie tylko drewniane meble. Chociaż tutaj na pewno nie należy pod żadnym pozorem ograniczać się wyłącznie do tego typu mebli. W końcu mamy do czynienia również z zestawami, które są wykonane także z innych materiałów. Jednak należy skupić się również na tym, że wyposażenie miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu składa się także z innych elementów.

Jeżeli przykładowo będziemy chcieli urządzić swój taras, to ciekawą propozycją będzie wybranie drewnianego podestu. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że drewniany taras jest o wiele trudniejszy w utrzymaniu, ale za to cieszy się niezwykłą estetyką. Jeżeli jeszcze wahasz się, czy taki taras na pewno będzie dobrym pomysłem, w każdej chwili możesz się skupić na poszukaniu ciekawych inspiracji. Doskonałym miejscem do sprawdzenia, z jakimi drewnianymi podłogami w ogóle możemy mieć do czynienia jest strona – http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane.

Oczywiście warto pamiętać, że w tym miejscu mamy do czynienia przede wszystkim z drewnianymi podłogami, które są przeznaczone do wnętrz. Jednak właśnie przeglądając całą paletę możliwości, możemy mniej więcej sobie wyobrazić, w jaki sposób będzie prezentować się właśnie nasz taras. Teraz przekonamy się także o tym, że odcieni drewnianych podłóg może być naprawdę wiele.

Jeżeli przykładowo będziemy chcieli poruszać się po jasnych odcieniach drewnianych podłóg na tarasie, to ciekawą inspiracją może okazać się dla nas na przykład Jodła Francuska Color Bianco, Cehvron Dąb Color Avorio, czy też Mroźny Poranek pochodzący z Retro Collection. Jasne podłogi na pewno są wyjątkowo eleganckie, a także doskonale komponują się z popularnym stylem skandynawskim. Jednak z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że jasna podłoga w ogrodzie może okazać się mało praktyczna. Tym bardziej, jeżeli będzie bez żadnego zadaszenia, czyli nastawiona na działanie różnych czynników atmosferycznych.

Dlatego dobrym pomysłem będzie zastanowienie się nad podłogą występującą w ciemniejszych tonacjach. Do średnich brązów zalicza się między innymi Retro Collection Mazurska Binduga, czy też Nela One Century Red. Natomiast można jeszcze pokusić się o wyjątkowo ciemne podłogi, wpadające niemalże w czerń. Takim przykładem jest chociażby drewniana podłoga Coffee Black z serii Nela One.

Już wiemy, że przedstawione propozycje są idealnymi rozwiązaniami przeznaczonymi do wnętrz. W związku z tym trzeba się zastanowić nad tym, w jaki sposób możemy poszukać odpowiednich materiałów do wykończenia tarasu. Na pewno deski drewniane muszą być odpowiednio przygotowane do tego celu. Muszą one być koniecznie zaimpregnowane, wtedy przynajmniej będziemy mieli obaw, że taras po wystawieniu na wszelkie warunki pogodowe ulegnie zniszczeniu.

Decydując się na drewniany taras koniecznie należy pamiętać również o tym, że drewno co jakiś czas trzeba poddać renowacji. Oznacza to nic innego, jak powtórne impregnowanie całej podłogi. Trzeba mieć na uwadze, że po pewnym czasie warstwa wcześniejszego lakieru może się zetrzeć.

 

Autorem tekstu jest Michał Pliszka współpracujący z Ogrodolandią.

Komentarzy do wpisu “Drewniane meble do ogrodu”: 2.

 1. franiszyn says:

  Panie Krzysztofie,
  rzecz dotyczy zgazowywania węgla.
  https://youtu.be/RcMUZYdLRcc
  Wojciech Dobrzyński wypowiada się na temat przyszłości energetyki w Polsce. Film umieszczony jest na platformie marzycieli/newage`owców. Czy to szerzenie teorii spiskowych czy jednak jest w tym ziarenko prawdy?

 2. Kamila says:

  Interesujący wpis, pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *