Ceres Power uwolni nas od wysokich rachunków za energię?

Ceres Power opracował rewolucyjne ogniwo, którym zachwycił się już sam Tony Blair. Nie dziwota, bo dzięki temu ogniwu rachunki za energię elektryczną mogą obniżyć się nawet o 90%.A emisja dwutlenku węgla może spaść o połowę. Rewolucyjne ogniwo paliwowe z Ceres Power jest już gotowe. I przygotowane do produkcji masowej. Rewolucja polega na tym, że ogniwo wykorzystuje gaz ziemny do produkcji energii i ciepła. Samo ogniwo pracować ma w specjalnych kotłach, które można montować w każdym domu.

Najdziwniejsze jednak jest to, że energiotwórcze ogniwo jest wielkości … dyskietki komputerowej, a grubością bardziej przypomina kartkę papieru niżeli organ napędowy kotła. To cudeńko technologii produkowane jest w Sussex. Pod koniec tego roku ma ruszyć produkcja masowa ogniwa z Ceres Power.

ceres-power-fuel-cell

Wprawdzie zapasy gazu ziemnego, jak każdej kopaliny, kiedyś się wyczerpią, ale miejmy nadzieję, że to, co Ceres Power reklamuje jako najbardziej ekonomiczne i efektywne ogniwo paliwowe rzeczywiście okaże się warte rozglosu; i zainteresowania samego byłego premiera.

Źródło: Ecofriend

Komentarzy do wpisu “Ceres Power uwolni nas od wysokich rachunków za energię?”: 4.

 1. tomasz says:

  Można cos wiecej na ten temat?

 2. yan says:

  minęło prawie dwa lata, i jakoś nie słychać aby ruszyła produkcja masowa tego cudeńka. A może ruszyła tylko ja nic o tym nie wiem?

 3. Darek says:

  W sprzedazy jest sporo ogniw SOFC o wzglednie malej mocy. Ale z pewnoscia nie bedzie to oplacalna inwestycja, ceny z kosmosu i raczej nie ma co liczyc, ze stanieja.

 4. yan says:

  Jeżeli są takie ogniwa w sprzedaży…to chyba nie w Polsce, nie mogę nic znaleźć na polskich stronach.Jedyne co znalazłem to angielskie takie jak: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&langpair=en|pl&rurl=translate.google.pl&u=http://www.bdrthermeaspecification.co.uk/campaigns/m-chp.htr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *